Farár mojej najlepšej žiačke zakázal cvičiť jogu. Niektoré modelky sú plné hnevu a závisti, vraví Vanda Gallo (ROZHOVOR)

  • Módne móla jej prišli povrchné, preto sa Vanda vybrala do Indie
  • Tam objavila čaro spirituality a dnes patrí medzi najznámejšie slovenské jogínky
Vanda Gallo
archív Vanda Gallo
  • Módne móla jej prišli povrchné, preto sa Vanda vybrala do Indie
  • Tam objavila čaro spirituality a dnes patrí medzi najznámejšie slovenské jogínky

Vanda Gallo je Slovenka, ktorej meno je známe najmä vo svete jogy. Dostala sa k nej už ako malé dievčatko, keďže sa narodila so zdravotnými komplikáciami.

Vysunutá panva a polámaná časť tela viedli k zničenej chrbtici a silnej skolióze. Hrozilo, že už nebude chodiť a tak začala so sériou rehabilitačných cvičení.

Moja mama už v tom čase cvičila jogu, tak veľmi rýchlo pochopila, že tieto cviky k sebe majú blízko. Do siedmych rokov som cvičila každý deň. Vtedy to však pre mňa bolo o rehabilitácii, ktorú musím vykonať a ktorá bola neraz bolestivá. Až v 23 rokoch som sa k joge opäť vrátila, ale už to nebolo len cvičenie. Dnes je to moja životná filozofia, hovorí o svojich začiatkoch Vanda, ktorá sa joge naplno venuje už takmer 10 rokov.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Yoga Vanda Gallo (@yogavandagallo)

Počas svojej životnej cesty okúsila aj módne móla, dokonca už ako 14-ročná. Svetlá reflektorov jej ale prišli povrchné.

Závisť, hnev a faloš. To predstavuje tú odvrátenú stránku modelingu, ktorá ma odrádzala. Chýbala mi tam ľudská dobrota a skutočné veci,“ vyjadrila sa pre Startitup bývalá modelka.

  • Prečo sa Vanda vybrala do Indie
  • Akého pobytu sa tam zúčastnila 
  • Či je joga len pre ženy
  • Ako je joga prepojená s náboženstvom
  • Ktorým chybám sa pri cvičení vyvarovať
  • Čo je podľa Vandy podstatné pri prechode na vegánstvo 

Čo je podľa teba vo svete modelingu najdôležitejšie?

Človek musí byť priebojný. Nemôže brať NIE ako niečo, čo ho odradí. Nezáujem by mal byť niečo, čo ho posúva vpred a určite sa treba chopiť každej príležitosti.

V modelingu je to najdôležitejšie, aby mala modelka čo najviac kontaktov, hrošiu kožu a nedala sa len tak odbyť. Samozrejme, musí byť reprezentatívna a nemôže jej chýbať ani určitá dávka dravosti.

Vyhráva teda pekná tvár a vysoké sebavedomie?

Určite to veľmi pomáha, no nepovedala by som, že pekná tvár. Skôr taká, ktorá je zaujímavá a iná. Pekná tvár je relatívny pojem a pre každého je krása niečo iné. Nie každá modelka je synonymum krásy pre všetkých, z mnohých ju vytvoria len médiá.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Yoga Vanda Gallo (@yogavandagallo)

Vďaka modelingu si precestovala desiatky krajín. Robila si tiež manažérku modelkám vo Francúzsku či Amerike. Po 12 rokoch si z modelingovej brandže odišla a vybrala sa do Indie. Prečo práve táto krajina?

India bol vždy môj sen. Vždy som ju považovala ako miesto, ktoré je rodiskom jogy, a kde sa tú tradičnú jogu chcem naučiť. Moje kroky viedli do Rikireš neďaleko Himalájí, hlavného mesta jogy. Chcela som sa naučiť jogovú filozofiu, meditovať, spoznávať samú seba a svoje telo.

Vybrala si sa tam na len na pár týždňov, no nakoniec z toho bol pol rok.

Vstávala som aj zaspávala s jogou. Dennodenne som plánovala, kde budem cvičiť, jesť či spať. Až pokým som sa v kaviarni nedala do reči s jedným chalanom z Ameriky.

Hovoril mi o učiteľskom kurze a ten predstavoval všetko, čo som vyhľadávala. Prednášky, jogovú filozofiu, ajurvédu, meditáciu a všetky veci spojené s jogou.

Bolo to neplánované, ale podľa mňa osudové. Jogínsky kurz som si urobila za dva mesiace. Od rána do večera som bola ponorená v joge, učili ma špičkoví jogíni.

Koľko stojí takýto pobyt?

Cena je veľmi relatívna a záleží od ášramu (spoločenstva, poz. red.), v ktorom sa nachádzate. Môj kurz stál okolo 2 000 dolárov a bolo tam zahrnuté všetko od štúdia, cvičenia, stravy a ubytovania. S letenkou to vychádza na maximálne 3 000 dolárov.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Yoga Vanda Gallo (@yogavandagallo)

Je tento pobyt len o neustálom cvičení jogy a zdravom stravovaní?

Učiteľský tréning, ktorý som zažila ja, bol a je o zdravom stravovaní a neustálom cvičení. Tiež o rôznych prednáškach. Išlo o pomerne nabitý program a voľno sme mali len v nedeľu.

No pobyty, ktoré robím ja na Slovensku, hlavne na Liptove, nie sú len o cvičení a zdravom stravovaní, ale aj o návštevách rôznych pamiatok, spoznávaní kultúr či turistike.

Čo ti život v Indii dal? Zmenil tvoj pohľad na svet?

Môj prvý pobyt v Indii mi dal strašne veľa. Išla som tam sama, plne som sa venovala joge, nebola som nikým rušená a nikomu som sa nemusela prispôsobovať.

Do veľkej miery tiež zmenil môj pohľad na svet. Žila som v materiálnom svete, väčšinou v luxuse a zrazu som sa ocitla v skromných podmienkach, kde som si nikdy nepredstavovala, že by som dokázala žiť. Paradoxne, práve tieto skromné podmienky mi dali oveľa väčší pokoj a radosť.

Nelámala som si hlavu nad zbytočnosťami. Riešila som len seba, svoje telo, pocity – mentálnu pohodu a moje fyzické zdravie. Bolo pre mňa veľmi transformujúce a pochopila som, že k šťastnému životu stačí naozaj málo a netreba k nemu žiaden luxus.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK