Fearless Genius – Dot-Com bublina vo fotografiách

  • Tieto fotografie sú z novej knihy Douga Menueza „Fearless Genius: The Digital Revolution in Silicon Valley 1985-2000“. Je o očitom svedectve brilantných inžinierov, podnikateľov a VC, ktorí vybudovali svet.
image_1441753652.png
  • Tieto fotografie sú z novej knihy Douga Menueza „Fearless Genius: The Digital Revolution in Silicon Valley 1985-2000“. Je o očitom svedectve brilantných inžinierov, podnikateľov a VC, ktorí vybudovali svet.

 

1986

Steve Jobs vysvetľuje svojim ľuďom, ako sa vyvíja technológia v 10 ročných cykloch. Dúfal, že v najbližšej vlne bude aj on a to vďaka tomu, že umiestni mainframe počítač veľký ako chladnička do malej 30 centimetrovej kocky za cenu dostupnú pre univerzity. A tak vznikol NeXT Computers ako výprava za vykúpením potom, čo ho vyhodili z Apple ponižujúcim spôsobom, ktorý bol vopred pripravený osobou, ktorú sám do firmy pritiahol – CEO John Sculley.

 

 

 

 

1986

Steve Jobs bol suverénny šoumen, ktorý rozumel sile neprekonateľného zážitku, presne ako tento „lunch pitch“ v priestoroch budúcej NeXT továrne s budúcim NeXT vedením. Ross Perot bol unesený a investoval do NeXT – u $20 miliónov a to hneď po tomto stretnutí. Neskôr však priznal, že to bola jeho najväčšia chyba v živote.

 

 

 

Chcem aby bol nejaký mladík na Stanforde schopný nájsť liek na rakovinu v jeho internátnej izbe.“

  • Steve Jobs, The Power of the Next Workstation

 

 

 

 

1987

Susan Kare počúva Steva, ako hovorí o nevyriešených úlohách, ktorým krajina čelí. Jej hravé ikony a UI dizajn ovplyvnili denné životy stoviek miliónov ľudí po celom svete. Bola súčasťou pôvodného Mac tímu a navrhla pôvodné Mac ikony a väčšinu UI. Apple opustila so Steveom a stala sa spoluzakladateľkou a kreatívnou riaditeľkou v NeXT Computer, kde dohliadala na tvorbu ikôn a loga, pričom spolupracovala s legendárnym Paulom Random. Neskôr navrhla alebo redizajnovala ikony pra väčšinu ostatných operačných systémov vrátane Windows a IBM OS/2.

 

 

 

 

1987

Steveov To-Do list vytvorený na off-site brainstormingu, na ktorom sú uvedené zostávajúce technologické výzvy pre jeho tím. Počas budovania NeXT počítača chcel Steve uspieť vo výzve laureáta Nobelovej ceny Paula Berga: postaviť dostupný počítač pre vzdelávanie, ktorý by mal viac ako jeden megabyte pamäte, megapixelový displej a megaflop rýchlosti počítača, čo by dovoľovalo milión floating-point operácií za jednu sekundu.

 

 

 

1987

NeXT CEO Steve Jobs a Susane Barnes, NeXT VP a CFO, pri reakcii na vtip jedného zo zamestnancov ohľadom autobusu idúceho späť do HQ v Palo Alto po návšteve nedokončenej továrne vo Fremonte.

 

 

 

1987

Steve nebol typom človeka, ktorý by vedel relaxovať. Zvyčajne bol na každú úlohu sústredený ako laser. Takže bolo prekvapivé vidieť ho kopať do lopty počas firemného pikniku. Vyzerá, že sa bavil, no viac to vyzeralo ako nacvičené vystúpenie navrhnúté pre povzbudenie vyčerpaného tímu.

 

 

 

Bolo vytvorených viac pracovných miest a bohatstva ako kedykoľvek predtým v histórii ľudstva.“

  • L. John Doerr, Partner v Kleiner Perkins Caufield a Byers

 

 

1987

Steve Jobs zúfa nad textúrou povrchu anodizovanej liatej magnéziovej kocky pre NeXT Computer. Steve bol so svojim tímom nemilosrdný, pretože si uvedomoval, čo bolo v stávke a že každé jeho rozhodnutie malo obrovský dopad na úspech, či zlyhanie spoločnosti.

 

Ak niekomu dáte kladivo, môže s ním postaviť dom, no rovnako ho aj zbúrať. Photoshop je len lepšie kladivo.“

  • Russell Brown, Adobe Systems Creative Director

 

 

 

1988

Zamestnanec Adobe Systems vykrikuje s radosťou počas príhovoru k veľmi úspešnému roku spoločnosti. Táto koncoročná párty sa konala na masívnom móle v San Franciscu a údajne stála milión dolárov.

 

 

1993

Programátorka v Apple Sarrah Clark nesie odkaz do Newton War Room. Do práce chodila so svojím dieťaťom a takmer nikdy neopúšťala budovu po dobu dvoch rokov, pretože tím sa ponáhľal s dokončením softvéru. Zatiahla závesy vo svojej kancelárii a tak kolegovia vedeli, že je čas na spánok alebo kojenie.

 

 

 

 

1991

Steve Wozniak a John Sculley sa pozerajú na nové Nintendo Game Boy.

 

 

 

Máj 1992

Keith Yamashita oslavuje s tímom Newton po úspešnom predstavení Newton technológie.

 

 

Maybe the revolution is the point, not the profit.“

  • Bill Joy, Cofounder v SUN Microsystems

 

 

1997

Na špeciálnom evente pre podnikateľov reaguje Joe Schoendorf, Accel Partners, na nápad jedného podnikateľa a jeho startup.

 

 

 

 

1998

Pracovníci najväčšej fabriky Intelu počas rozcvičky ako súčasť bežného pracovného dňa. Produkujú 5 čipov za seknudu, 24 hodín denne.

 

 

 

1992

CEO Microsoftu Bill Gates počas rozprávania s reportérmi o meškajúcom upgrade na Windows – Agenda’92 konferencia.

 

 

 

1989

Starší viceprezident Microsoftu Steve Ballmer v konverzácii so skupinou programátorov v HQ spoločnosti v Redmonde, Washington. Je známy pre svoju explozívnu a prchkú povahu a tendenciu kričať. Alebo je s ním neuveriteľná zábava, alebo z neho ide neuveriteľný strach. V roku 2000 sa stal CEO.

 

 

 

2000

Dot-com bublina praskla v spomalenom móde, no len zo začiatku. Po roku 2000 jej následky začali naberať na obrátkach a rozšírili sa od miestnych VC na Wall Street, veľké dôchodkové fondy a rodinné investície. Do roku 2001 zmizlo asi bilión dolárov v akciách do neznáma. No onedlho sa objavil Web 2.0, Google rástol rýchlo a pripojil sa k nemu Facebook, Twitter a mnoho ďalších, čo do Valley donieslo nový vietor do plachiet.

 

Túto jedinečnú knihu si môžete zohnať tu. 

 

Zdroj: mashable.com

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá