Ferrari sa pekelne darí. Vypredalo takmer všetky modely do roku 2019

  • Ferrari je pravdepodobne najpopulárnejšou značkou predávajúcou tie najbrutálnejšie vozidlá
  • Aj napriek vysokým cenám vypredala takmer všetky svoje modely na viac ako rok vopred
  • Ak máš záujem, tak sa k novučičkému vozidlu dostaneš až v roku 2019
ferrari
flickr
  • Ferrari je pravdepodobne najpopulárnejšou značkou predávajúcou tie najbrutálnejšie vozidlá
  • Aj napriek vysokým cenám vypredala takmer všetky svoje modely na viac ako rok vopred
  • Ak máš záujem, tak sa k novučičkému vozidlu dostaneš až v roku 2019

Značka Ferrari sa tento rok poriadne rozbehla. Jej predstavitelia takéto výsledky pôvodne vôbec nečakali. Zisky automobilky len za prvý štvrťrok stúpli o rovných 13%. Tento pozitívny vývoj sa prejavil aj na náraste ceny akcií, ktoré sa predávajú za 112,25 eura. Oproti pôvodnej cene za akciu je to nárast o 6,6 percenta.

Záujemca o superšportiak zo stajne Ferrari si tak bude musieť počkať minimálne do začiatku roka 2019. Takmer všetky plánované modely sú už vypredané. K dispozícii je ešte pár kusov rodinného modelu Ferrari GTC4Lusso.

Automobilka má v súčasnosti hodnotu 20,7 miliárd eur. Výkonný riaditeľ Sergio Marchionne neskrýva nadšenie. Tento úspech je aj jeho zásluhou. Má totiž s vedením automobiliek bohaté skúsenosti. Nielenže vedie Ferrari, ale zároveň aj automobilku Fiat a Maserati. Pod jeho vedením je možné očakávať obrovské zmeny v smerovaní značky. V septembri totiž zverejní plán na najbližších 5 rokov. Očakáva sa prienik na rastúce segmenty trhu.

Prvý hybrid už v budúcom roku

Ferrari by tak mohlo uviesť SUV modely a je isté, že na rad prídu aj hybridné vozidlá. Je to prekvapujúci postup, pretože značka kedysi o elektrine nechcela ani len počuť. Dnes je však všetko inak. „Ferrari testuje hybridné vozidlo. Aj keď Ferrari neuvedie plnohodnotný elektromobil do roku 2022, spoločnosť už vytvára vozidlá, ktoré ukážu silu elektriny,“nechal sa počuť Marchionne, ktorý bol ešte dva roky dozadu hlasným odporcom elektrických vozidiel.


Prvý model hybridného vozidla sa už potichu testuje. V priebehu budúceho roka by sa mal dostať aj na cesty. Predpokladá sa, že uvedená novinka následne vzbudí obrovský záujem automobilových fanúšikov. Hybridný motor by mal byť následne jednou z možností pri každom novom modeli.

Obrovskému záujmu o vozidlá so vzpínajúcim sa plnokrvníkom budú zodpovedať aj tohtoročné predpokladané zisky, ktoré by mohli vzrásť až na 1,1 miliardy eur. Do roku 2022 by sa mali dostať až k hranici dvoch miliárd eur. Vyzerá to tak, že automobilka sa rozhodla správne a prienik na nové trhy jej prinesie obrovský úspech.

zdroj: bloomberg.com , bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK