Firma Apple sa púšťa do celosvetového vzdelávania svojich zákazníkov

  • Firmu Apple pozná určite každý človek narodený po roku 1970. Veď pojmy IPhone, Macbook alebo IPad budú vždy legendami. Najnovšie v ponuke firmy nenájdeš len elektroniku, ale po novom z teba urobí, vďaka svojim kurzom, napríklad šikovného grafika.
apple
pexels.com
  • Firmu Apple pozná určite každý človek narodený po roku 1970. Veď pojmy IPhone, Macbook alebo IPad budú vždy legendami. Najnovšie v ponuke firmy nenájdeš len elektroniku, ale po novom z teba urobí, vďaka svojim kurzom, napríklad šikovného grafika.

Aj keď momentálne zo sídla spoločnosti neprichádzajú nové informácie o nasledujúcej generácii telefónov a tabletov, neznamená to, že firma nemá žiadne eso v rukáve. Má a tentokrát naozaj nečakané. Veď koho by napadlo, že sa dočká niečoho takého ako vzdelávacích kurzov priamo v Apple Store! Ale je to naozaj tak. Ak sa chceš vzdelávať, tak je tu príležitosť, aká tu ešte nebola. A týka sa každého zo 495 jabĺčkových obchodov na svete.

Tucty vzdelávacích  kurzov v Apple Store už čoskoro

Áno, počul si dobre. Takéto množstvo kurzov sa chystá už od budúceho mesiaca. Na výber budú kurzy od výmyslu sveta. Rád skladáš hudbu? Nájdeš si ten svoj. Rád fotíš krajinky alebo dokonca akty? Chceš pochopiť kompozíciu a osvetlenie? Tak hor sa na kurz fotografie. Máš cit pre dizajn? Aj také lekcie budú k dispozícii. Máš kruhy pod očami z celodenného ťukania kódu do počítača? Aj ty si prídeš na svoje. A to zďaleka nie je všetko.

apple store

zdroj foto­gra­fie: pexels.com

Všetky kurzy sa skrývajú za sloganom „Dnešok v Apple.“ A čo je ešte zaujímavé? Viesť ich budú naozajstní odborníci vo svojich oblastiach a sem-tam sa vo vybraných mestách dočkáš prednášky od nejakého svetového umelca alebo hudobníka.

Každý si nájde to svoje

Aby bol o kurzy naozaj záujem, programy boli  vybrané špeciálne podľa chúťok svojich zákazníkov. A aby sa skúsenejší nenudili a začiatočníci zvládali to čo treba, pripravené budú rôzne úrovne. Napríklad kto chce byť fotografom, prejde si sústavou základných lekcií o fotení a editovaní. Pokročilejší sa môžu zúčastniť foto prechádzok priamo v teréne, kde sa naučia o svetle, tieňoch, o fotení portrétov a o schopnosti vyrozprávať príbeh prostredníctvom fotografie.

Týmto však prekvapenia nekončia. Dvere majú otvorené aj učitelia. Pre nich bude určený „štvrtok učiteľov.“ Dozvedia sa, ako prepojiť klasickú formu vyučovania s modernými technológiami. Myslelo sa aj na rodiny z deťmi. Hodina pre deti sa zameria napríklad na tvorbu hudby alebo na jednoduché kódovanie s pomocou robotov.

„V srdci každého Apple Store je túžba vzdelávať a inšpirovať komunity, ktorým slúžime. Je to jedna z ciest, ako lepšie poslúžiť lokálnym zákazníkom a podnikateľom. Vytvárame moderné centrá miest, kde je každý vítaný. Miesta, kde sa spája to najlepšie z Applu –  čo vo výsledku môže prispieť k objaveniu nového smeru u ľudí a k posunutiu ich schopností na iný level,“ povedala viceprezidentka Apple Angela Ahrendts.

zdroj: czechcrunch.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech