Floyd Mayweather sa ani na dôchodku nenudí. Spolupracuje na výstavbe najvyššej budovy v New Yorku

  • Najúspešnejší boxer sveta, Floyd Mayweather, sa nenudí ani po ukončení úspešnej kariéry
  • V súčasnosti preniká do stavebníctva a spolupracuje na výstavbe najvyššieho mrakodrapu v New Yorku
floyd
flickr
  • Najúspešnejší boxer sveta, Floyd Mayweather, sa nenudí ani po ukončení úspešnej kariéry
  • V súčasnosti preniká do stavebníctva a spolupracuje na výstavbe najvyššieho mrakodrapu v New Yorku

Byť boxerom, ktorý zarobil počas svojej kariéry miliardu dolárov, nie je vôbec jednoduché. Hrozí totiž obrovská nuda. Po tom, čo Floyd minulý rok definitívne ukončil svoju kariéru po zápase s Conorom McGregorom, sa stiahol do ústrania. Je lepšie odísť na vrchole, ako po páde z trónu. Floyd však nesedí doma so založenými rukami, ale svoje peniaze investuje všade tam, kde sa črtá nejaká tá príležitosť.

V súčasnosti sa dal na dráhu stavbára. Samozrejme, ho neuvidíš v montérkach na stavbe. Spojil však svoje sily so spoločnosťou, ktorá pracuje na výstavbe One Vanderbilt, ktorý má byť byť najvyšším mrakodrapom v New Yorku. Supermoderná budova by mala byť dokončená v roku 2020. Mali by sa tu nachádzať prevažne kancelárske priestory. Budova by mala dosiahnuť výšku 427 metrov, vrátane antény na streche. Čistá výška budovy po strechu je 397 metrov.

Floyd sa momentálne sústreďuje na podnikanie v oblasti gamblingu, prevádzku svojho striptízového klubu a na investície do nehnuteľností. „Pracujem s mojimi kamošmi z oblasti nehnuteľností. Projekt, na ktorom pracujem má názov One Vanderbilt. Bude to najvyššia budova v New York City. Bude vyššia ako Empire State building. Na budovu umiestníme aj vyhliadkovú plošinu,“ povedal. 

Do akej miery je svetoznámy boxer zainteresovaný do nového projektu, nie je zatiaľ známe. Časom sa to však verejnosť určite dozvie. Je však takmer isté, že do budovy investoval minimálne pár miliónov dokárov. Pri svojom majetku v hodnote miliardy dolárov si to jednoducho môže dovoliť.

Mayweather sa pravdepodobne medzi povrazy už nikdy nevráti. Posledný zápas s McGregorom už absolvoval a vďaka tomu získal obrovskú sumu peňazí. Pôvodne síce rozmýšľal nad návratom, pretože UFC chcelo odvetu v oktagone. Vďaka tejto ponuke mohol získať odmenu v rekordnej hodnote miliardy dolárov. Vyzerá však, že rokovania s UFC nedopadli tak ako mali, pretože Mayweather potvrdil, že sa už zápasiť vôbec nechystá. Niet sa čomu čudovať, pretože McGregor je v klietke neporaziteľným súperom.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech