Floyd Mayweather si kúpil 260 karátové diamantové hodinky za milióny dolárov

  • Boxer Floyd Mayweather je známy láskou k drahým a poriadne lesklým vecičkám
  • Jednu takú si zaobstaral aj nedávno ako oslavu vstupu medzi dolárových miliardárov
  • Sú to hodinky priam obsypané diamantmi, ktoré ho stáli presne 18 miliónov dolárov
Mayweather
flickr
  • Boxer Floyd Mayweather je známy láskou k drahým a poriadne lesklým vecičkám
  • Jednu takú si zaobstaral aj nedávno ako oslavu vstupu medzi dolárových miliardárov
  • Sú to hodinky priam obsypané diamantmi, ktoré ho stáli presne 18 miliónov dolárov

Floyd Mayweather, ktorý ukončil svoju zápasnícku kariéru po poslednom napínavom zápase s Conorom McGregororom si užíva zaslúžený dôchodok vo veku 41 rokov. Nie je to však typický dôchodca. Vrcholový športovec má energie na rozdávanie a teší sa vynikajúcemu zdraviu. Svoje zarobené peniaze si tak náležite užíva.

Extravagantný boxer je známy láskou k extrémne drahým veciam, a tak u neho nájdeš značkové tašky, oblečenie, športové automobily a hlavne obrovské množstvo extrémne drahých šperkov, za ktoré bez mihnutia oka zaplatí milióny dolárov.

Mayweather sa zaradil do prvej trojky najbohatších športovcov sveta. Iba traja prekonali v zárobkoch hranicu rovnej miliardy dolárov. Prvým z nich je Michael Jordan, ktorý zarobil v priebehu svojej kariéry 1,5 miliardy dolárov. Podobne je na tom aj škandalózna hviezda golfu Tiger Woods. Floyd prekonal hranicu miliardy dolárov práve po minuloročnom zápase s bláznivým MMA zápasníkom Conorom McGregorom. Boxer sa ešte pred zápasom chválil, že ak zvíťazí, zarobí okolo 300 miliónov dolárov.

To sa mu naozaj podarilo a v súčasnosti sa pýši titulom miliardár. Nový stupienok vo svojom živote sa rozhodol náležite osláviť. Ako inak než kúpou nejakej poriadne drahej veci, ktorú bude poriadne vidieť. Jedná sa o hodinky, ktorých telo z 18-karátového bieleho zlata je celé obsypané diamantmi o celkovej hmotnosti 260 karátov. Tento extravagantný kúsok patrí medzi vrcholné diela v ponuke známeho výrobcu šperkov spoločnosti Jacob & Co.

Hodinky hodné miliardára

Hodinky s rozmermi 58 x 47,5 milimetra a hrúbkou 12,3 milimetra stoja astronomických 18 miliónov dolárov. Jedná sa tak o sumu, ktorá je dosť vysoká aj pre typického dolárového milionára. Práve preto má toto dielo názov The Billionaire Watch (hodinky miliardára), pretože si ich kúpia s veľkou pravdepodobnosťou ľudia, ktorých zisky prekonajú práve hranicu miliardy dolárov.

Nadšený Mayweather sa, samozrejme, nezabudol pochváliť týmto najnovším prírastkom do širokej kolekcie jeho hodiniek na svojom Instagrame. Legendárny boxer by však mohol zarobiť ďalšiu miliardu dolárov, ak by kývol na odvetný zápas s Conorom McGregororom v klietke podľa tvrdých pravidiel MMA. V súčasnosti sa však sústredí na budovanie svojho impéria v oblasti biznisu s nehnuteľnosťami. Je však možné, že v budúcnosti ponuku od UFC prijme.

zdroj: businessinsider.com , cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech