Founderka startupu vyskočila zo strešného baru počas párty

Michal Sorkovský / 26. júla 2015 / Lifehacking

Faigy Mayerová, founderka startupu a zároveň žena, ktorá stála za vývojom viacerých mobilných aplikácií, v pondelok v noci vyskočila zo strešného baru uprostred New Yorku. Celý incident sa odohral počas party a pred očami veľkej skupiny ľudí.

 

Faigy Mayerová mala iba 29 rokov a bola skutočne aktívnym človekom. Faigy bola founderkou a zároveň CEO startupu Appton, ktorý bol zameraný na vývoj aplikácií. Vyvinula viacero appiek pre iOS, medzi ktoré patrí aj aplikácia NYCTips, ktorá funguje ako kalkulačka na vypočítanie ceny, ktorú, v rátane prepitného, človek zaplatí v konkrétnej newyorskej reštaurácií, či appka Carma, ktorá zase Newyorčanom pomáha s parkovaním.

 

Faigy získala bakalársky titul z účtovníctva na Touro College, ktorý potom doplnila magisterským titulom z Brooklyn College, no a nedávno získala tiež certifikát z Johns Hopkins University. Môžeme teda pokojne povedať, že Feigy bola šikovným človekom, ktorý sa na sebe snažil stále pracovať.

Nič však nezabránilo tomu, aby sa v pondelňajšiu noc rozbehla vpred cez kríkmi lemovanú terasu newyorského strešného baru, preliezla zábranu a zoskočila dole. Stále však nie je jasné, či Feigy bola hosťom na párty, alebo sa na evente ocitla len s jediným úmyslom. „Hore sa konala veľká párty a ona sa akosi rozbehla pomedzi ľudí a vyskočila,“ povedal jeden zo svedkov nešťastného incidentu. Polícia tvrdí, že jej smrť bola samovraždou, hoci ani barová terasa vraj nie je ideálne zabezpečená a mal by si na nej dávať väčší pozor každý z návštevníkov.

Feigy bola vychovávaná v židovskej viere, v rámci chasidzmu, náboženského hnutia, ktoré je ortodoxným odvetím judaizmu, no potom, ako prestala vyznávať túto vieru, bola svojou rodinou odvrhnutá. Dokonca sa objavila v dokumente Inside Hasidism, kde rozpovedala svoj príbeh. „Musíš odtiaľto odísť, pretože už viac nie si veriaca.“ Faigy priznala, že práve túto vetu počula z úst rodičov, potom ako prestala vyznávať ich vieru. No a aj takýto ťažký osud mohol zohrať svoju rolu pri jej rozhodovaní sa o ukončení svojho života. Faigy dokonca pracovala na aplikácií, ktorá mala pomôcť zvyknúť si na život v meste tým, ktorí sa tak, ako aj ona, rozhodli opustiť chasidizmus.

 

Prečo ale vlastne informuje o smrti tejto, pre vás zrejme neznámej ženy? Ide o to, že ak išlo v prípade Faigy Mayerovej o samovraždu, tak hovoríme o ďalšom founderovi startupu, ktorý sa odhodlal ukončiť svoj život. Takéto rozhodnutie často súvisí aj so stresom, ktorý prichádza ruka v ruke so založením vlastnej spoločnosti. Dr. Michael Freeman z UCSF prišiel ako jeden z prvých so štúdiou, ktorá spája vyššiu mieru duševných problémov s podnikaním. Z 242 podnikateľov, ktorých Dr. Freeman prezrel, malo psychické problémy až 49%. Najčastejším problémom boli depresie (30%), nasledovalo ADHD (29%) a stavy úzkosti (27%).

A hoci nie je isté, či Faigy Mayerová mala depresie a psychické problémy, nepochybne by si mal každý, kto spúšťa, alebo už má svoj vlastný biznis uvedomiť, čo je a čo nie je dôležité. Mnoho podnikateľov ide vo svojej práci až na doraz a denne sa dostáva do stresových situácií, čo pre nich v konečnom dôsledku môže končiť až tragicky. Keď sa nad tým ale zamyslíte, je oveľa logickejšie nájsť si čas aj na oddych a potrebný relax. Je predsa dokázané, že oddýchnutý človek pracuje lepšie, dokáže viac a čo je najdôležitejšie nikdy sa nemusí dostať do situácie, v ktorej bola Faigy Mayerová…

 

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)