Game of Thrones dostane nový spin-off. Natáčanie pozná dátum začiatku

  • Seriál Game of Thrones patrí medzi úspešné stálice televízie HBO už od roku 2011
  • V súčasnosti sa chystá ôsma séria.
  • Tá sa však na obrazovkách objaví až v roku 2019
  • Tvorcovia sa preto rozhodli dlhé čakanie svojim fanúšikom spríjemniť a chystajú prekvapenie
game of thrones
Helen Sloan/HBO
  • Seriál Game of Thrones patrí medzi úspešné stálice televízie HBO už od roku 2011
  • V súčasnosti sa chystá ôsma séria.
  • Tá sa však na obrazovkách objaví až v roku 2019
  • Tvorcovia sa preto rozhodli dlhé čakanie svojim fanúšikom spríjemniť a chystajú prekvapenie

Game of Thrones láme rekordy v obľúbenosti už od roku 2011. Fantastický seriál z produkcie HBO má zatiaľ na svojom konte sedem sérií, tá posledná pozostávala zo siedmych častí. Celkovo bolo odvysielaných 67 epizód. Najnovšia séria by sa mala začať vysielať v roku 2019. Jej natáčanie sa skončilo začiatkom tohto mesiaca. Do roku 2019 je však poriadne ďaleko. Ako si teda udržať pozornosť fanúšikov? Napríklad nakrútením samostatných častí zo sveta Game Of Thrones, ktoré sa sústredia na určitú udalosť, tzv. spin-off.

Presne tento postup zvolili aj tvorcovia úspešného seriálu, ktorí chystajú celkovo päťdielnu sériu zo sveta Game of Thrones. Prvá časť by sa mala začať natáčať už v októbri tohto roka. Názov ešte nie je definitívny, ale pracuje sa s verziou The Long Night, čo v preklade znamená Dlhá noc. Filmovať by sa malo v Belfaste, ktorý je stabilným miestom natáčania.

Tvorcovia chystajú temný príbeh

O scenár sa postarala dvojica Jane Goldman a George R. R. Martin. Pilotná časť sa odohráva tisíce rokov v minulosti, pred udalosťami z Game Of Thrones. Séria bude sledovať úpadok sveta od dôb hrdinov až k jeho najtemnejšej podobe. Divák sa oboznámi s temnými tajomstvami kontinentu Westeros a skutočným pôvodom ľadovej rasy Bieli Chodci. Keďže sa dej odohráva tisíce rokov pred hlavným dejom, je takmer isté, že sa s hlavnými hrdinami nestretneš. Možné je však všetko.

Hlavnú časť deja vyplnia práve Bieli Chodci a Deti Lesa, ktorých vzťahy boli vždy napäté. Deti Lesa boli totiž prvými obyvateľmi Westerosu, ktorí bojovali o územia s Prvými Ľudmi. Tuhá zima priniesla do Westerosu záhadných Bielych Chodcov, ktorí neprišli v mieri a spôsobili obom znepriateleným stranám obrovské straty.

Nepriatelia tak museli spojiť svoje sily a spoločne vytlačili Bielych Chodcov na územie večného ľadu. Či sa HBO rozhodne dotočiť ďalšie štyri časti a vznikne jedna celá séria bude závisieť od úspechu pilotnej časti. Podľa obrovského úspechu Game of Thrones je však možné predpokladať, že novinka nesklame.

zdroj: dailymail.co.uk , tvguru.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech