Google na svojej konferencii predstavil novinky , ktoré nám spestria nažívanie s technikou

Linda Cebrová / 18. mája 2017 / Tech a inovácie

zdroj: youtube.com/facebook.com/googleslovensko

V stredu odštartovala dlhoočakávaná konferencia I/O, na ktorej Google predstavil novinky v oblasti softwéru a technológií pre Android aj pre iOS. Pozri sa, čím nám chce Google vylepšiť naše životy.

AI odpovie za teba 

Google spustil takzvanú „inteligentnú odpoveď“ pre viac ako 1 miliardu používateľov služby Gmail v systémoch Android a iOS. Táto funkcia využíva možnosti strojoého učenia spoločnosti Google, vďaka ktorému si nemusíš lámať hlavu nad odpoveďami.

Google Lens

Google Lens je vskutku impozantná technológia, ktorá umožňuje tvojmu smartfónu rozoznať objekty v reálnom svete, možno aj v situáciách, kedy to ani až tak nepotrebuješ, ale prečo to nevyužiť, keď to tu máme.

Svoj telefón môžeš napríklad nasmerovať na wi-fi router a ihneď sa ti zobrazí heslo. Nevieš či sa oplatí ísť do tej reštaurácie? Tak ju nasnímaj kamerou a za pár sekúnd dostaneš kompletné hodnotenie.

Aktuálnou pikoškou zo sveta technológií je kreatívny krok Pinterestu na ich Twitteri, kde podpichli Google I/O. Google totižto v tomto smere nie je úplným trendsetterom, keďže s vylepšením Lens prišiel pred časom Pinterest ako prvý.

 

Cloud TPU poteší vyvojárov

AI a strojové učenie je pre Google esenciálnou záležitosťou. Do sveta sa dostane „Cloud TPU“, čo je vlastne typ cloudovej služby pre vývojárov. V pravom zmysle slova ide o veľmi rýchly a veľký počítač, ktorý si môžu vývojári prenajať ako cloudovú službu.

Kresliť už nebudú len dizajnéri

Autodraw je experimentálnou AI, ktorá bola vydaná pred pár týždňami. Pomôže ti naučiť sa kresliť, tým, že automaticky odhadne, čo si načrtol a automaticky vygeneruje lepšiu verziu

Google Assistant

Google pridal veľa nových funkcií do Google Assistant. Je to očakávaná odpoveď giganta na Siri a Cortana. Veľkou novinkou je, že asistent, ktorý bol minulý rok vydaný na Android je teraz k dispozícii na iPhone. Google takisto pridal možnosť asistenta priamo v telefóne pokyny písať, nemusíš tak rozprávať nahlas a cítiť sa podivne na verejných miestach. K dispozícií bude hneď aj niekoľko nových svetových jazykov.

Google Assistant teraz tiež disponuje súpravou na vývoj softvéru, aby sa vývojári aplikácií mohli jednoducho napojiť na asistenta a k iným zariadeniam, ktoré takisto využívajú virtuálneho asistenta.

 

Google Home

Domáce zariadenie dostupné v priebehu tohto roka, využíva asistenta pre hudbu, úlohy a dotazy. Spodná časť môže mať rôzne farby a je bez jediného tlačidla. Ide o priamu konkurenciu pre Amazon Echo.

 

Umožňuje prepojenie s Google Cast pre prepojenie s reproduktormi alebo televíziou. Všetko bude hlasovo ovládateľné. Ak si chceš pozrieť na televízii konkrétne video, program, či film jednoducho to povieš domácemu asistentovi a ten sa o všetko postará.

Bezpečnosť a výkon na popredných miestach

Ďalšie novinky sa skrývajú pod označením Vitals. Najväčší dôraz sa kladie na bezpečnosť Androidu ako takého. Google denne skenuje 50 miliárd aplikácií na každom z prepojených zariadení. Úplnou novinkou je aplikácia Google Play Protect, v ktorom na vlastné očí uvidíš že žiadna z tvojich appiek nie je potenciálne nebezpečná. A ak áno, telefón ťa bude okamžite varovať.

Google v Androide O, zrýchli fungovanie telefónu a spúšťanie appiek. Google citeľne zasiahne napríklad proti appkám na pozadí, ktoré nadmerne zaťažujú batériu. Ak sa do vytýčených hraníc aplikácie nevojde, bude systémom automaticky ukončená. Všetko teda svedčí o agresívnejšom garbage collectore.

Úplne novým programovacím jazykom pre Android sa stáva Kotlin. Ide o jazyk typu Android Runtime Compatible, ktorý pochádza z dielne českých vývojárov Jetbrains. Medzi ďalšie novinky patria napríklad stahovateľné fonty z Google Play.

Taktiež bola uvoľnená aj aplikácia pre vývojárov tvoriacich VR, ktorá nesie názov Daydream Elements. Vývojári by sa v nej mali naučiť pracovať so základnými prvkami virtuálnej reality a postupne potom vytvárať virtuálne svety. Užívateľské prostredie by malo byť veľmi prívetivé a podobné nástrojom v Tilt Brush. Google znova pripomenul, že pracuje v spolupráci s Lenovom a HTC na svojich vlastných okuliaroch na VR.

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)