Google zjednodušil možnosť indexovania webstránok

  • Ak chceš, aby sa tvoja nová stránka rýchlo dostala do povedomia publika, je potrebné ju zaindexovať. Google túto možnosť ponúka prostredníctvom URL formulára. Ale nedávno prišiel s ešte jednoduchšou a rýchlejšou možnosťou, ako to urobiť.
shutterstock_213638911-1-984x500
shutterstock.com
  • Ak chceš, aby sa tvoja nová stránka rýchlo dostala do povedomia publika, je potrebné ju zaindexovať. Google túto možnosť ponúka prostredníctvom URL formulára. Ale nedávno prišiel s ešte jednoduchšou a rýchlejšou možnosťou, ako to urobiť.

Každý tvorca webovej stránky chce mať čo najpočetnejšie publikum. Hlavne, ak má mať jeho stránka obchodný charakter. K tomu, aby sa o stránke dozvedeli ľudia, je potrebné upozorniť Google na to, že niekde na internete sa takéto dielko nachádza. Ako to urobiť? Sú rôzne možnosti. Ak sa však chceš dopracovať k výsledku o čosi rýchlejšie, môžeš si pomôcť manuálnym upovedomením Googlu.

Zjednodušená forma indexácie v podaní Google

Upozornenie na existenciu nového webu spôsobí, že na vytvorenú stránku bude vyslaný takzvaný indexovací robot, ktorý si ju prejde a vyhodnotí. A urobí to naozaj dôkladne. Algoritmy robota sa každoročne zdokonaľujú. Následne ju zaradí do svojej databázy, a tým sa môže vytvorené dielko ocitnúť vo výsledku vyhľadávania. Ale vyslanie robota na web ešte nezaručí, že sa naozaj dostane do indexu. To záleží od mnohých ďalších faktorov, ako napríklad od kvality obsahu, duplicity obsahu atď.

google

zdroj foto­gra­fie: google.com

Upovedomenie Googlu na novú stránku sa donedávna realizovalo pomocou tzv. vyhľadávacej konzoly. Je to služba, ktorá je určená pre všetkých, ktorí chcú mať prehľad o svojom webe a sledovať, ako sa webu darí vo výsledkoch vyhľadávania. Takisto umožní zrušiť zobrazovanie obsahu vo vyhľadávaní. Firma sa však snažila vymyslieť ešte jednoduchšiu a zároveň prehľadnejšiu možnosť, ako sa do konzoly dostať. A túto aj ponúka pomocou prístupu priamo cez vyhľadávač – podobne ako služby kalkulačka alebo prekladač.

Stačí do vyhľadávača napísať submit url to Google a zobrazí sa výsledok. Klikneš, prihlásiš sa do konzoly, do okna vložíš názov stránky a potvrdíš. Všetko priamo vo výsledkoch vyhľadávania. Nie je potrebné navštíviť stránku. Takže ušetríš pár klikov naviac čo je pár sekúnd času. Nie veľa, ale aspoň niečo. No a následne ti ostáva len čakať, kedy ťa navštívi veľmi zvedavý indexovací robot.

Zdroj: thenextweb.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech