Grécka reštaurácia sa pýši svetovým unikátom. Pohyblivou strechou pripomínajúcou vlniace sa more

  • Reštaurácia Barbouni nachádzajúca sa v rezorte Costa Navarino je svojim spôsobom unikát, o ktorom nik nevedel
  • Zákazníci sa môžu kochať pohľadom na vlny mora, ktoré priam dokonale kopíruje dynamická strecha nad ich hlavami
reštaurácia
barbouni
  • Reštaurácia Barbouni nachádzajúca sa v rezorte Costa Navarino je svojim spôsobom unikát, o ktorom nik nevedel
  • Zákazníci sa môžu kochať pohľadom na vlny mora, ktoré priam dokonale kopíruje dynamická strecha nad ich hlavami

Grécko patrí medzi obľúbené turistické destinácie. Do krajiny putujú cestovatelia z celého sveta. V letoviskách sa nachádza množstvo hotelov, reštaurácií a barov. Aby si prevádzkovatelia týchto zariadení pritiahli nových zákazníkov, snažia sa prichádzať so zaujímavými nápadmi.

Na svojský zlepšovák prišli v rezorte Costa Navarino. Práve tu sa nachádza reštaurácia Barbouni. Drevené reštauračné zariadenie priťahuje zákazníkov nielen kvalitným jedlom, ale aj príjemnými priestormi. Keďže sa reštaurácia nachádza priamo na pláži, zákazník má nádherný výhľad na more a biely piesok. Počas konzumácie chutných jedál sa tak môže započúvať do šumu vĺn a sledovať ako narážajú na breh.

Práve more bolo inšpiráciou pre tvorcov reštaurácie, aby vytvorili pohyblivú strechu, ktorá svojím spôsobom kopíruje morské vlny. Reštaurácia bola otvorená v roku 2011. Vo veľkom svete však bola pomerne neznáma. To sa zmenilo po tom, čo spokojný návštevník zverejnil video na Instagrame a zachytil fantasticky pohyb „morskej“ strechy.

Podobnú strechu inde neuvidíš

Video vzbudilo obrovský záujem verejnosti a prinieslo reštaurácii reklamu bez toho, aby musela vynaložiť čo i len cent z vlastného vrecka. Reštauráciu navrhla spoločnosť K-studio. Inšpiráciou pri tvorbe bolo práve neskutočné prostredie navôkol, ktoré pôsobilo veľmi živo práve vďaka morským vlnám.

Architekti sa teda rozhodli, že objekt reštaurácie dynamizujú a vdýchnu život streche. Samotná reštaurácia stojí na drevenej platforme. Tá je tvorená drevenými stĺpmi. Samotná strecha pozostáva zo špeciálnej tkaniny vhodnej na použitie vonku. Práve výber správneho materiálu bol veľmi náročný. Architektom prešlo rukami množstvo tkanín z rôznych materiálov, kým našli svojho favorita.

Pohyb strechy má na svedomí príroda. Na pláži totiž takmer stále pofukuje príjemný vetrík. Ak je vietor poslabší, strecha sa jemne vlní v pomalom tempe. Vyššia sila vetra prináša dynamickejší a rýchlejší pohyb. Dá sa povedať, že vlny mora a vlny strechy sú v priamom súlade. Majitelia reštaurácie majú v ponuke aj náhradné pásy tkaniny. Príroda sa totiž sem-tam nahnevá, čo zvykne streche ublížiť.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech