Hamburgery McDonald’s budú zdravšie: Spoločnosť vyhlásila veľké obmedzenia vo výrobe

  • Milovníci hamburgerov majú dôvody na radosť. Ich milovaná pochúťka sa stane zdravšou
  • Jeden z najznámejších hráčov na poli rýchleho občerstvenia totiž oznámil, že úplne odstránil všetky umelé prísady z vybraných produktov
  • Opatrenie sa týka obľúbeného Big Macu alebo Quarter Pounderu so syrom
McDonald's
McDonald's
  • Milovníci hamburgerov majú dôvody na radosť. Ich milovaná pochúťka sa stane zdravšou
  • Jeden z najznámejších hráčov na poli rýchleho občerstvenia totiž oznámil, že úplne odstránil všetky umelé prísady z vybraných produktov
  • Opatrenie sa týka obľúbeného Big Macu alebo Quarter Pounderu so syrom

Hamburgery nikdy nepatrili medzi tie najzdravšie jedlá. Práve naopak, patria medzi takzvané rýchle občerstvenie. Všetko, čo spadá pod túto kategóriu sa jednoducho považuje za škodlivejšie než bežná strava. Vzniká tu tak konflikt záujmov. Dnes sa totiž do popredia čoraz viac pretláča strava, ktorá má blahodárne účinky na ľudský organizmus a neobsahuje žiadne alebo len minimálne množstvo škodlivých látok. Dnes ľudia čítajú zloženie výrobkov viac, ako kedykoľvek predtým.

Na svoje si prídu aj Slováci

Táto posadnutosť čistotou sa pretavila do odsudzovania jedál, ktoré obsahujú čo i len náznak nejakej prídavnej látky. Zmenu v očakávaniach ľudí si všimli aj v jednej z najznámejších značiek na poli rýchleho občerstvenia. Spoločnosť McDonald’s sa preto rozhodla konať a prispôsobiť zloženie svojich najobľúbenejších produktov zvyšujúcim sa nárokom konzumentov.

Predstavila tak novinku, ktorá by mala pritiahnuť nových a udržať starých zákazníkov. Vybrané bestsellery z ponuky McDonald’s by mali byť totiž úplne zbavené všetkých prídavných látok.

Zákazníci si tak už dnes môže dopriať zdravšiu alternatívu obľúbeného hamburgeru. Konzervanty zostali už len v nakladanej zelenine. Zákazník si však môže vyžiadať hamburger bez nakladanej zeleniny. Spoločnosť sa snaží prispôsobovať svoju ponuku zákazníkom, ktorí majú na stravu vyššie nároky. Zdravý životný štýl sa totiž stáva hlavným prúdom v stravovaní.

Nároky konzumentov na kvalitu surovín sústavne stúpajú. V roku 2016 spoločnosť prestala využívať kukuričný sirup bohatý na fruktózu a tiež odstránila umelé prísady zo svojich kuracích nugetiek. V súčasnosti obsahuje umelé farbivá, príchute a konzervanty asi tretina hamburgerov z ponuky spoločnosti.

Je však pravdepodobné, že aj tento zvyšok bude skôr či neskôr týchto prídavných látok úplne zbavený. Nové trendy totiž hovoria jasne a potreby zákazníkov treba pozorne sledovať. Stačí totiž len malé zaváhanie a úspešné podnikanie môže mať poriadne problémy. Nie nadarmo sa totiž zvykne hovoriť: Náš zákazník náš pán.

Zuzana Svobodová, riaditeľka oddelenia PR a komunikácie pre Českú republiku a Slovensko spoločnosti McDonald’s hovorí: Na Slovensku a v Českej republike sa už dlhšiu dobu môžeme pochváliť absenciou umelých konzervantov a aróm vo všetkých uvedených burgeroch (hamburger, cheeseburger, double cheeseburger, Royal, Double Royal a Big Mac). Výnimkou ostáva, rovnako ako v USA, umelý konzervant sorban draselný, ktorý sa nachádza v Big Mac omáčke a nakladanej uhorke, ktorú však zákazníkom na požiadanie odstránime.

Kvalita surovín, ktoré musia byť prvotriedne, rovnako tak spĺňať prísne nutričné hodnoty, je pre nás najdôležitejšia. Tam ale nekončíme! Neustále sa snažíme o to, aby sme našim zákazníkom prinášali produkty v súlade s aktuálnymi výživovými trendami a vždy transparentne informovali o zložení nášho jedla. Aj malé zmeny, ktoré realizuje naša spoločnosť globálne, majú veľký dosah. To nás motivuje pokračovať v úsilí, aby sme sa v tejto oblasti posunuli ešte ďalej.“

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech