Hlavné mesto Južnej Kórei uzavrie všetky psie farmy na svojom území

  • Primátor hlavného mesta Južnej Kórei sa rozhodol zavrieť všetky psie farmy na území mesta
  • Hlavným dôvodom bolo to, že videl rozprávku o opustených psoch, ktorá na ňom zanechala silný dojem
youtube
  • Primátor hlavného mesta Južnej Kórei sa rozhodol zavrieť všetky psie farmy na území mesta
  • Hlavným dôvodom bolo to, že videl rozprávku o opustených psoch, ktorá na ňom zanechala silný dojem

Primátor hlavného mesta Južnej Kórei Park Won-soon sa rozhodol, pre zavretie všetkých psích fariem na území mesta. Psie mäso je síce v tejto oblasti obľúbenou pochúťkou, avšak proti zabíjaniu psov sa zdvíha vlna odporu nielen zo strany ochranárov, ale aj časti verejnosti.

Hlavným dôvodom prečo sa hlava mesta rozhodla pre tento radikálny krok však nebol primárne v ochranároch a odpore verejnosti. K rozhodnutiu totiž prispela rozprávka Underdog o opustených psoch, ktorú vysielali v televízii. Tá na citlivú dušu primátora, zapôsobila natoľko, že sa rozhodol minulý víkend predstúpiť pred verejnosť a vydať vyhlásenie, že psie farmy dostávajú na území mesta červenú.

Park tiež dodal, že v meste sa každoročne objaví v priemere 8 500 opustených psov. Z toho rovnú štvrtinu utratia, pretože o adopciu nemá nikto záujem. Aj to bol dôvod prečo si pozrel daný film. Chcel totiž prísť na spôsob ako zvýšiť záujem o adopciu psov.

Krok primátora tak prispeje k ďalšiemu obmedzeniu krutého zabíjania psov pre mäso. Psie mäso je na území Južnej Kórei súčasťou tradičnej kuchyne. Ročne sa tu skonzumuje až milión kusov psov. Konzumácia psieho mäsa sa však postupne znižuje. Za to treba vďačiť hlavne aktivistom, ktorí proti krutému zaobchádzaniu so psami bojujú už po mnohé roky. Mladá generácia tiež postupne upúšťa od konzumácie štvornohých miláčikov. Prieskum z roku 2017 dokonca ukázal, že až 70 % obyvateľov Južnej Kórei nekonzumuje mäso. Iba 40 % z nich si však myslí, žeby mala byť konzumácia psov zakázaná.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech