Hodinky ako symbol statusu. Aké nosia naj šéfovia sveta?

Richard Vitkovský / 2. apríla 2017 / Zaujímavosti

zdroj: pexels.com/en.wikipedia.org

Úspešných ľudí spája okrem majetku často ešte jeden ukazovateľ, a to hodinky, ktoré sa im vynímajú na zápästí. Ale ako uvidíš, cena hodiniek sa nie vždy odvíja od výšky majetku. Niekto si potrpí na hodinky v hodnote desiatok tisíc eur, inému postačia niekoľko tisícové, a potom tu máme skromných, ktorí sa uspokoja s hodinkami za stovky eur.

Hodinky boli odjakživa symbolom statusu. Stačí sa pozrieť aj na našich politikov. Aké hodinky však nosia šéfovia svetoznámych firiem? Budeš prekvapený. Nie každý z nich potrebuje hodinky za milión. Niekto ich nosí len pre prestíž a niekto ich využíva naozaj len na to, aby vedel, koľko je hodín.

Skromné hodinky šéfa siete Walmart

Walmart je známy americký reťazec obchodných domov. Doug McMillon. Mladý šéf tejto obchodnej siete si nepotrpí na výsostne diamantami vykladané hodinky. Na jeho zápästí sa často vynímajú Citizen Skyhawk, ktoré stoja v priemere 441 eur. Skromný to chlapec. Pikoška na záver je, že samotné hodinky samozrejme nájdeš aj v ponuke Walmartu.

hodinky

zdroj foto­gra­fie: watchesuniverse.com

Breitlingy megaúspešného šéfa General Electric

Spoločnosť General Electric vedie tvrdými vodami biznisu už 16 rokov Jeffrey Immelt. Tento megaúspešný šéf si trošku priplatil. Veď 6 124 eur za Breitling Chronospace je už slušná suma.

hodinky

zdroj foto­gra­fie: breitling.com

Konzervatívne hodinky šéfa Fordu

O pár tisícok eur viac si za hodinky priplatil Mark Fields, šéf Fordu od roku 2014. Jeho hodinky vyzerajú naozaj jednoducho, avšak ich cena je závratná. Veď dať 8 600 eur za ukazovateľ času s krkolomným názvom Jaeger LeCoultre Master Reserve de Marcheo, nie je len tak. To už si kúpiš nejaké menšie auto, napr značky Ford.

hodinky

zdroj foto­gra­fie: jaeger-lecoultre.com

Tim Cook má rád funkcie

Apple, najhodnotejšia firma na svete, ktorej kormidlo drží pevne v rukách Tim Cook. Jeho lojalita k firme je naozaj obrovská. A ak čakáš, že na ruke bude mať niečo, čo začína slovom „smart„ a je to  z dielne Apple, tak sa nemýliš. Na jeho štíhlom zápästí priam do očí bijú Apple Watch, ktoré sú najlacnejšie, ale aj najvybavenejšie funkciami. Ukážu ti aj to, čo nechceš. Konečná cena je 229 eur.

hodinky

zdroj foto­gra­fie: unsplash.com

Prezident Toyoty Akio Toyoda si priplatil

Jeho na prvý pohľad jednoduché hodinky nie sú najlacnejšie. Patek Philippe Calatrava 5119G stoja 19 801 eur, pričom laik by určite povedal, že ich cena je možno 40 eur.

hodinky

zdroj foto­gra­fie: patek.com

Čo nosí Jeff Bezos z Amazonu?

Ako piaty najbohatší človek na svete má dostatok majetku na investíciu do hodiniek v hodnote miliónov, avšak najčastejšie nosí Ulysse Nardin Dual Time v hodnote tesne nad 7 000 eur.

hodinky

zdroj foto­gra­fie: monochrome-watches.com

V telekomunikáciách je to takto

Celé toto hodinkové porovnanie ukončíme šéfom a prezidentom firmy AT&T Randall Stephensonom. Ten sa pýši hodinkami TAG Heuer Kirium v hodnote okolo 2000 eur.

hodinky

zdroj foto­gra­fie: calibre11.com

Zdroj: businessinsider.com

 

 

 

Pridať komentár (0)