Hodnota Facebooku padá strmo nadol

  • Facebook je v súčasnosti pod poriadnym tlakom verejnosti a investorov
  • Od júla tohto roka poklesla hodnota spoločnosti o rovných 30 %, čo je poriadny problém
  • Vyhliadky nie sú ružové a bude zaujímavé sledovať ako sa s tým Mark Zuckerberg popasuje
facebook
flickr
  • Facebook je v súčasnosti pod poriadnym tlakom verejnosti a investorov
  • Od júla tohto roka poklesla hodnota spoločnosti o rovných 30 %, čo je poriadny problém
  • Vyhliadky nie sú ružové a bude zaujímavé sledovať ako sa s tým Mark Zuckerberg popasuje

Spoločnosť Facebook prechádza poriadne ťažkými časmi. Sociálna sieť je totiž pod sústavnou paľbou oprávnenej kritiky. Tá sa týka hlavne falošných správ a bezpečnostných únikov. Práve množstvo prešľapov, ktoré sa nabalili ako snehová guľa spoločnosti uškodilo tak, ako ešte nikdy predtým. Facebook je v súčasnosti pod obrovským dohľadom verejnosti a úradov.

Svojím spôsobom je táto kontrola nevyhnutná. Facebook je totiž o zdieľaní súkromných i verejných informácií a ľahko tak dokáže formovať verejnú mienku. Sociálna sieť bola po mnohé roky pranierovaná za šírenie takzvaných falošných správ. Toto by možno nebolo takým problémom, keby ľudia neverili všetkému, čo sa kde napíše.

Práve tieto falošné správy však dokážu pomerne jednoducho a účelne meniť názory ľudí a to predstavuje obrovské riziko. Tým najväčším, s ktorým sa sociálna sieť stretla bol škandál spoločnosti Cambridge Analytica, ktorý bol odhalený v marci tohto roka. Práve tento škandál, pri ktorom unikli súkromné informácie o viac ako 87 miliónoch užívateľoch spustil hotovú lavínu vyšetrovaní.

Podarí sa Facebooku vrátiť na vrchol?

Po tomto škandále sa Facebook snažil svoju reputáciu silou mocou napraviť. Preto sa zavádzali nové bezpečnostné opatrenia a dokonca bolo prerobené menu nastavenia súkromia. Vyzeralo to tak, že Facebook svoje problémy s bezpečnosťou nadobro vyriešil. Najnovší únik dát o takmer 50 miliónoch užívateľoch však verejnosť opäť presvedčil o tom, že sociálna sieť nebude nikdy stopercentne bezpečná.


Útočníci tentokrát využili bezpečnostnú dieru, ktorú už Facebook zaplátal. Dôvera v sociálnu sieť tak začína opäť pokrivkávať. Nielenže ju strácajú investori, ale pochybovať začína aj verejnosť. Táto nedôvera a nepopulárne opatrenia sa prejavili v poklese cien akcií, a tým pádom aj hodnoty firmy ako takej.

V súčasnosti kúpiš akciu Facebooku za 154 dolárov. Koncom júla bola pritom hodnota akcií spoločnosti na najvyššej úrovni. V tom čase stála jedna akcia viac ako 217 dolárov. Obrovský pád z tejto hodnoty nastal po oznámení, že Facebook plánuje investovať viac svojich ziskov do bezpečnosti. Facebook tak v súčasnosti potrebuje poriadny impulz, ktorý by ho zo súčasnej ošemetnej situácie vytiahol opäť na výslnie.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech