Homosexuálni olympionici kritizujú amerického viceprezidenta

  • Olympiáda v Južnej Kórei spája všetkých bez ohľadu na orientáciu
  • Dvaja americkí homosexuálni športovci tu s hrdosťou reprezentujú LGBT komunitu
  • Na amerického viceprezidenta Mika Penceho však nemajú pekného slova a poslali mu zaujímavý odkaz
olympiáda
instagram.com/flickr.com
  • Olympiáda v Južnej Kórei spája všetkých bez ohľadu na orientáciu
  • Dvaja americkí homosexuálni športovci tu s hrdosťou reprezentujú LGBT komunitu
  • Na amerického viceprezidenta Mika Penceho však nemajú pekného slova a poslali mu zaujímavý odkaz

Na olympiáde v Južnej Kórei je mnoho tímov z celého sveta. Aj napriek tomu, že je tu prevaha športovcov s heterosexuálnou orientáciou, nájde sa tu aj inak orientovaná menšina. K nej patrí aj dvojica z Ameriky – lyžiar Gus Kenworthy a krasokorčuliar Adam Rippon, ktorí s hrdosťou reprezentujú dúhovú komunitu na celom svete. Olympiáda totiž spája nielen národy, ale aj orientácie. Jednoducho tu vychádza každý s každým.

Dvaja homosexuálni športovci však majú ťažké srdce na amerického viceprezidenta Mika Penceho, ktorý za čias svojej kariéry guvernéra štátu Indiana podpísal kontroverzný zákon, ktorý rozdelil obyvateľstvo Indiany na dva bojové tábory. Zákon s nevinným názvom Religious Freedom Restoration Act je na prvý pohľad výnimočný, pretože obmedzuje moc vlády. Tá podľa neho nemôže jednotlivcovi zakazovať a obmedzovať jeho vieru. Výnimka by mohla nastať jedine za situácie, že by došlo k obmedzeniu záujmov štátu.

Problémový zákon rozhneval homosexuálov

V zákone bolo však zakódované niečo, čo vyvolalo búrlivé reakcie LGBT komunity. Tá sa cítila zákonom diskriminovaná, nakoľko kvôli náboženským presvedčeniam umožňovala podnikateľom odmietnuť poskytnúť služby v prípade inej orientácie ako je väčšinová. Jednoducho povedané, ak mal podnikateľ vďaka svojmu náboženskému presvedčeniu problém s homosexuálmi, nemusel ich obslúžiť. Adam a Gus tento prešľap Pencemu nedokázali odpustiť a druhý menovaný mu poslal jasný odkaz: „Pence, zjedz si svoje srdce!“

Okrem toho Adam Rippon odmietol akúkoľvek komunikáciu s viceprezidentom. Ten ho totiž pred týždňom pozval na stretnutie. Rippon ho totižto poriadne skritizoval v januárovom rozhovore, a tak sa Pence rozhodol všetko vysvetliť pekne zoči-voči. Pence kritiku nechápe a cez svoj Twitter mu poslal srdcervúci odkaz.

V ňom Adama ubezpečuje, že je na neho a ostatných športovcov patrične hrdý. Jeho jedinou túžbou je, aby si čo najviac športovcov odnieslo domov zlaté medaily. Je pravdepodobné, že Adam sa predsa len môže ocitnúť tvárou v tvár nenávidenému viceprezidentovi. Prezident Donald Trump si totiž úspešných olympijských športovcov môže pozvať k sebe na návštevu.

zdroj: cnn.com , cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech