Hublot predstavil fantastické hodinky, ktoré si však môžu kúpiť iba vlastníci bitcoinov

  • Švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek sa rozhodol zviesť na vlne osláv najznámejšej kryptomeny sveta
  • Špeciálne pre majiteľov bitcoinov totiž vyrobil limitovanú edíciu hodiniek, ktorá je dokonale chránená pred krádežou
hodinky
hublot
  • Švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek sa rozhodol zviesť na vlne osláv najznámejšej kryptomeny sveta
  • Špeciálne pre majiteľov bitcoinov totiž vyrobil limitovanú edíciu hodiniek, ktorá je dokonale chránená pred krádežou

Bitcoin oslavuje 10 rokov. Kryptomena, ktorá rozdelila svet na dve časti, zatiaľ prežila menšie či väčšie katastrofy. Pravdepodobne nikdy nedosiahne na vysnívaných 100 000 dolárov za kus, ako predpovedali na slovo vzatí odborníci, keď kryptomena neskutočne rástla. Stále to však nie je také zlé a prví majitelia môžu spokojne spávať aj napriek obrovskej strate jej hodnoty. Veď viac ako 6 500 dolárov za kus je stále pekné číslo.

Keďže prvá kryptomena oslavuje okrúhle výročie, rozhodli sa na túto situáciu šikovne zareagovať mnohé svetové firmy. Medzi nimi je aj luxusný výrobca hodiniek, švajčiarska spoločnosť Hublot. Tá sa pri výnimočnej príležitosti rozhodla vyrobiť špeciálnu limitovanú edíciu hodiniek, ktoré vyzerajú naozaj famózne. V prvom rade treba upozorniť na to, že bežný užívateľ, ktorý síce disponuje potrebnými financiami, sa aj napriek hotovosti k hodinkám nedostane.

Dokonalá ochrana pred zlodejmi

Jednoducho povedané, prístup majú iba majitelia najlepšej kryptomeny sveta. Ak nevlastníš aspoň zopár bitcoinov, na hodinky môžeš zabudnúť. Na nákup hodiniek ti nebude stačiť jeden bitcoin. Oficiálna cena nie je zatiaľ známa, avšak je jasné, že švajčiarska spoločnosť bude chcieť získať virtuálne vrece plné bitcoinov. Predpokladá sa, že budú stáť niekoľko desiatok tisíc dolárov.

Poďme však k samotným hodinkám, ktoré dostali veľkolepé označenie BIG BANG MECA-10 P2P. Hodinky s priemerom 45 milimetrov budú mať priehľadný dizajn. Majiteľ sa tak bude môcť kochať špičkovou mechanikou. Telo hodiniek je z opracovanej tmavej keramiky. Ak vlastníš nejaké bitcoiny, mal by si sa poponáhľať. K dispozícii bude totiž len 210 kusov tohto skvostu.

Každý jeden kus je označený poradovým číslom. Za hodinky sa bude dať zaplatiť cez platobný systém, na ktorom v súčasnosti Hublot spolupracuje s čínskou spoločnosťou OS Limited. Každé hodinky budú mať jedinečné identifikačné číslo. To bude predstavovať platobná transakcia. Tá bude zapísaná nielen na hodinkách, ale v databáze už navždy. Výsledkom je vynikajúca ochrana v prípade krádeže. Ak bude chcieť zlodej tieto hodinky predať, bude musieť doložiť potvrdenie o transakcii. Kde a kedy si môžu záujemcovia hodinky kúpiť sa dozvieme už čoskoro.

zdroj: hublot.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech