Iba 18-ročný mladík sa teší z rozprávkového bohatstva

Richard Vitkovský / 30. augusta 2017 / Zaujímavosti

zdroj: NYMag.com

Erik Finman – je meno mladého dolárového milionára, ktorý dovŕšil iba 18. rok života, ale už ma na konte 1,41 milióna eur. Do práce sa samozrejme nechystá. Čo ho neskutočne baví je sledovanie vývoja cien virtuálnej meny bitcoin, ktorá mu prevrátila život naruby.

Bitcoin zmenil život mnohým ľudom a hlavne tým, ktorí boli na počiatku pri jeho zrode, keď bol takmer zadarmo. Ale tí sa väčšinou verejne nepochvália až na pár výnimiek. Medzi takýchto „early adopterov“ patrí aj Erik Finman, ktorý investoval do rozrastajúcej sa meny mnoho rokov dozadu. Konkrétne v roku 2011, keď sa dal jeden kus kúpiť len za 10 eur obetoval 831 eur, ktoré dostal ako dar od babky. Dnes má vo svojom portfóliu pekných 403 bitcoinov, ktoré majú v prepočte hodnotu viac ako 1,4 milióna eur. Pekná sumička.

mena bitcoin

bitcoin.com

Mladík aj po toľkých rokoch a turbulenciách na trhu na bitcoin v žiadnom prípade nezmenil názor. Aj napriek tomu, že konkurencia je obrovská a kurz bitcoinu je nestabilný verí v jeho ružovú budúcnosť a rast hodnoty. Investovať do virtuálnej meny sa podľa neho oplatí aj v tejto dobe, keď je jej cena pomerne vysoká.

Mladý boháč sa na rozdiel od svojich vrstovníkov nechystá študovať a už vôbec nie pracovať. Veď načo by, aj keď nedokončil ani strednú školu. Namiesto toho sa dohodol s rodičmi, že ak sa stane milionárom pred osemnástkou nebudú ho nútiť k štúdiu na vysokej škole. Jeho rodičia súhlasili. Príklad z niektorých milionárov, ktorí pracujú, aj keď majú dostatok si tak v žiadnom prípade neberie. Jeho pohľad je zameraný iba na zhodnocovanie svojej investície a nie na prácu. Dnes je kurz za jeden bitcoin neskutočných 3660 eur.

bitcoin rastie

cbtnuggets.com

Okrem hromadenia bitcoinov spolupracuje s NASA na projekte Da Vinci, ktorého cieľom je vypustiť na obežnú dráhu Zeme kapsulu s rôznymi predmetmi a videami. Dokonca aj speváčka Taylor Swift prispela na dobrú vec a do oblakov poletí aj jej vlastnoručne podpísaný album.

A čo čaká virtuálnu menu do budúcna? Podľa Erika to bude rast, a to aj napriek obrovskému konkurentovi – mene Ethereum. Určite prídu záchvevy a kurz bude sem tam klesať, ale podľa Erika je možný výstup až na 8305 eur alebo 10 000 dolárov za jeden kus. Ethereum je podľa Erika iba nafúknutá bublina a veľmi špekulatívna investícia, ktorá bude mať krátkodobý úspech a nikdy nebude akceptovaná na takej úrovni ako najpopulárnejšia virtuálna mena.

Zdroj: businessinsider.com , businessinsider.com

Pridať komentár (0)