IKEA mení svoj podnikateľský model. Zvažuje spojenie s ďalšími gigantmi

  • Švédsky predajca nábytku sa rozhodol zmeniť svoj podnikateľský model a chce ešte viac preniknúť do virtuálneho sveta
  • Zvažuje predaj svojich produktov prostredníctvom silných hráčov Amazonu a Alibaby
collage1
Entity Mag/CoinWire
  • Švédsky predajca nábytku sa rozhodol zmeniť svoj podnikateľský model a chce ešte viac preniknúť do virtuálneho sveta
  • Zvažuje predaj svojich produktov prostredníctvom silných hráčov Amazonu a Alibaby

Predajca nábytku sa rozhodol prehodnotiť svoj súčasný podnikateľský model a otestovať, či by to nemohlo fungovať aj inak a ešte lepšie. Doteraz sa spoločnosť spoliehala prevažne len na svoje obchody. Predstavitelia si však uvedomili, že niekedy je potrebné využiť aj iné možnosti, ktoré sa núkajú a sú zabehnuté už dlhú dobu.

Švédsky predajca nábytku si uvedomuje silu online predaja a zvažuje dokonca kompletné prepracovanie svojich internetových stránok. Okrem predaja prostredníctvom internetu by chcela IKEA nábytok aj prenajímať a dokonca má v pláne predávať aj náhradné časti. Test prenájmu nábytku začne už tento mesiac vo Švajčiarsku.

Hlavným záujmom spoločnosti je však predaj nábytku prostredníctvom zabehnutých predajných kanálov. Šéf spoločnosti Inter IKEA Torbjörn Lööf, ktorá poskytuje franšízy na obchody IKEA tvrdí, že spoločnosť zvažuje predaje cez Amazon a Alibabu, ktoré patria na úplnú špičku v internetovom predaji. Jedná sa tak o úplne logický krok. Prvé testy predaja prostredníctvom týchto dvoch kanálov by sa mali začať už čoskoro.

Toto však nie je všetko. Spoločnosť možno v budúcnosti predstaví vlastnú predajnú online platformu. Dokonca chce dať priestor svojej konkurencii a prostredníctvom platformy predávať aj jej nábytok. IKEA sa chce jednoducho posunúť dopredu a investuje do nových vecí. Práve preto bol zisk spoločnosti v auguste minulého roka o 26 % nižší v porovnaní s rokom predtým.

Postup spoločnosti je logický. Online predaj je dnes extrémne obľúbený a bolo by ho škoda nevyužiť. Amazon patrí na špičku, a teda je tu obrovský počet potencionálnych zákazníkov. Alibaba je na tom podobne. O produkty nábytkárskeho giganta je obrovský záujem, a tak sa jedná o úplne logický krok.

zdroj: tellerreport.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech