Indície od Elona Muska naznačujú veľké prekvapenie pre Teslu Roadster 2

  • Chystaný automobil Tesla Roadster 2 bude ukrývať jedno zaujímavé tajomstvo
  • Trinástu komnatu pootvoril samotný Elon Musk, ktorý povedal, že automobil bude vybavený vylepšením od SpaceX
tesla
wikimedia
  • Chystaný automobil Tesla Roadster 2 bude ukrývať jedno zaujímavé tajomstvo
  • Trinástu komnatu pootvoril samotný Elon Musk, ktorý povedal, že automobil bude vybavený vylepšením od SpaceX

Tesla Roadster 2 pri svojom minuloročnom predstavení naozaj prekvapil. Ukázal totiž aj tým najväčším pochybovačom, že elektromobily môžu nielen konkurovať spaľovacím motorom, ale ich dokonca prekonať. Dnes už vieme, že spaľovacie motory elektromotorom určite nedokážu konkurovať v zrýchlení. Chystaný prototyp totiž dokázal vybehnúť z nuly na 97 km/h v priebehu 1,9 sekundy. Presná rýchlosť nie je známa, ale mala by prekonať hranicu 400 km/h. Ak sa to podarí, tak budú padať rekordy.

Dojazd by mal byť taktiež vynikajúci a vozidlo by malo prekonať na jedno nabitie vzdialenosť 1000 kilometrov. Samozrejme, na dojazd vplývajú viaceré faktory ako povrch vozovky, jazda v meste alebo na diaľnici. Toto delo by sa malo objaviť na trhu v roku 2020. Cena bude začínať niekde na úrovni 200 000 dolárov, čo je na vozidlo s takýmito parametrami pomerne prekvapujúce. Elon pri minuloročnom predstavení nezabudol spomenúť, že finálna verzia vozidla môže byť ešte lepšia než predstavený prototyp.

Prvý lietajúci automobil na svete?

Po predstavení nastalo ticho a o vozidle nepadla ani zmienka. Tento tajnostkársky prístup je pre Muska typický. Automobil bol aj napriek hrobovému tichu vo vývoji. Dnes však poznáme prekvapivú novinku. Kto bude mať financie, môže svoje nové super vozidlo dovybaviť balíčkom s názvom SpaceX option package. Ten by mu mal dať „nadprirodzené“ schopnosti. Vozidlo by malo dokázať „vzlietnuť“ na veľmi krátku vzdialenosť. Týmto potvrdil svoje slová o tom, že vozidlo bude obsahovať technológiu využívanú v raketách.

Túto informáciu oznámil Elon Musk v utorok na stretnutí s akcionármi a dokonca predviedol vozidlo v bielej farbe. Podľa slov Muska to bude práve Roadster 2, ktorý potvrdí nadvládu elektrických vozidiel nad tými klasickými. „Benzínové automobily stále spôsobujú akýsi druh haló efektu a myslím, že ak ukážeme ako elektrické vozidlo prekoná benzínové vozidlo v každom smere, tak môžme tento haló efekt odstrániť,“ povedal Elon pred akcionármi.

To, čo toto vozidlo dokáže sa hádam dozvieme ešte pred samotným uvedením na trh. Pravdepodobne sa však môžme tešiť na poriadne prekvapenie, ktoré prispeje k masívnemu rozšíreniu elektromobilov medzi širokú verejnosť.

zdroj: businessinsider.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech