Jack Ma odhalil presný dátum odchodu do dôchodku. Jeho nástupcom sa stane Daniel Zhang

  • Malý veľký muž a zakladateľ Alibaby sa rozhodol pre odchod do dôchodku. Presné informácie však nepovedal
  • Dnes je už známe nielen kedy odíde, ale aj to, kto sa stane jeho nástupcom
Daniel Zhang
Gadgets Arena
  • Malý veľký muž a zakladateľ Alibaby sa rozhodol pre odchod do dôchodku. Presné informácie však nepovedal
  • Dnes je už známe nielen kedy odíde, ale aj to, kto sa stane jeho nástupcom

Spoluzakladateľ Alibaby Jack Ma sa chystá na dôchodok. Bývalý smoliar, ktorý sa nemohol zamestnať je dnes tretím najbohatším človekom v Číne. Alibaba Group prosperuje, biznis funguje ako dobre namazaný motor, a tak je odchod o to ľahší. Verejnosť si Jacka zapamätá ako úspešného biznismena, šéfa a predsedu. Hlavným dôvodom odchodu na dôchodok však nie je vyhorenie.

Jack si totiž povedal, že sa chce venovať vďačnejším aktivitám, než veľkému biznisu, ktorý mu sám o sebe dobrý pocit neprinesie. Extrémne bohatí ľudia totiž častokrát prídu na to, že peniaze ako také im nedávajú pocit šťastia a snažia sa vrátiť niečo späť. Žiarivým príkladom je Bill Gates alebo Warren Buffett, ktorí majú vlastné charity. Podobnou cestou sa rozhodol vybrať aj Jack. V roku 2014 založil vlastnú charitu. Práve tomuto projektu sa chce venovať aj po odchode na dôchodok.

Spoločnosť sa dostane do dobrých rúk

Bližšie informácie o tom, kedy opustí Alibabu a kto bude jeho nástupcom neboli známe. Dnes je však všetko inak. Už vieme, kedy Jack svoju spoločnosť opustí a kto bude jeho právoplatným nástupcom. Šoumena Jacka vystrieda v septembri budúceho roka na pozícii predsedu konzervatívnejší Daniel Zhang, ktorý je v súčasnosti šéfom Alibaby. Jeho nástup bude definitívne znamenať aj zmenu v štýle práce. Jack neváhal vystupovať počas prezentácií v kostýme Michaela Jacksona alebo punkera. Lieta titiž v oblakoch a Zhang je pri zemi. Podobne ako Yin a Yang.

Možno práve preto ich spolupráca tak dokonale funguje. Zhang, ktorý je od Jacka o osem rokov mladší sa však nebojí testovať nové nápady. Jeho silnou stránkou je odvaha inovovať a vytvárať kreatívne biznis modely. Zhang prišiel pracovať pre Alibabu v roku 2007. Predtým pracoval vo vývojárskej spoločnosti Shanda Interactive Entertainment, ktorá vytvára online hry.


V Alibabe spočiatku zastával pozíciu šéfa financií pre divíziu, ktorá mala na starosti internetový obchod Taobao. V roku 2015 sa stal šéfom spoločnosti. Prečo sa rozhodol pre Alibabu a opustil lukratívny svet hier? „Dôvodom je, že e-commerce má pred sebou jasnú budúcnosť a je len na začiatku,“ povedal vtedy Zhang. Viac sa dočítaš TU.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech