Japonská „sova“ prichádza na cesty. Elektrický superšportiak Aspark Owl bude stáť takmer 3,5 milióna eur

  • Chystanej Tesle Roadster druhej generácie vyrástla v Japonsku poriadna konkurencia
  • Už tento týždeň bude totiž na podujatí Paris Motor Show predstavený elektrický superšportiak Aspark Owl
  • Jeho cena je síce šialená, ale za jedinečné vozidlo sa jednoducho platí
Aspark Owl
flickr
  • Chystanej Tesle Roadster druhej generácie vyrástla v Japonsku poriadna konkurencia
  • Už tento týždeň bude totiž na podujatí Paris Motor Show predstavený elektrický superšportiak Aspark Owl
  • Jeho cena je síce šialená, ale za jedinečné vozidlo sa jednoducho platí

Japonci sú známi kvalitou svojich automobilov. Japonské motory sa totiž považujú za nezničiteľné. Nie sú to však len klasické automobily, ktoré japonskí majstri dokážu tak umne vytvoriť. Dnes sa Japonci stávajú priekopníkmi vo výrobe elektromobilov. Medzi top výrobcov špičkových elektrických vozidiel sa zaradili vďaka chystanému modelu Aspark Owl, ktorý chcú pyšne predviesť na Paris Motor Show, ktorá sa bude konať už tento týždeň.

Čo futuristické vozidlo sľubuje? V prvom rade to bude extrémne vysoká cena. Tá by sa mala pohybovať vo výške takmer 3,5 milióna eur. Za novinku a hlavne parametre si jednoducho musíš priplatiť. Tvorcovia sľubujú zrýchlenie z nuly na 96 km/h za menej ako dve sekundy. Výkon stroja je 430 konských síl a jeho váha 862 kilogramov. Zaujímavá je samotná váha karbónovej karosérie, ktorá činí iba 50 kilogramov. Aby automobil pôsobil ešte prémiovejšie, chystá sa japonský výrobca vyprodukovať iba 50 kúskov.

Tesla ponúka viac a za nižšiu cenu. Dizajnovo sa však nechytá

Počas nadchádzajúcej Paris Motor Show si budú môcť zákazníci vozidlo predobjednať. Svoj vážny záujem potvrdia zálohou vo výške milióna eur.  Je tak jasné, že nové vozidlo bude určené hlavne pre milionárov. Záloha im však nezaručí, že novučičký automobil bude v ich garáži na druhý týždeň. Prvé modely budú doručené zákazníkom až v roku 2020. Na dobré sa však dlho čaká.

Automobil by mal dosiahnuť maximálnu rýchlosť 280 km/h. Dojazd na jedno nabitie by sa mal pohybovať niekde na úrovni 300 kilometrov. Konkurenciu toto vozidlo v súčasnosti nemá. Tesla Roadster 2, ktorý sľubuje veľké veci a obrovský výkon je ešte iba v príprave. Zaujímavé je, že chystaný superšportiak od Tesly, ktorý by mal ponúknuť dojazd 1000 kilometrov a rýchlosť presahujúcu 400 km/h by mal byť cenovo niekde úplne inde. Za základný model by si mal dať len 200 000 dolárov.

Je však pravdou, že bude masovejšou záležitosťou. Novinka v podobe Aspark Owl je tak naozaj určená pre tých, ktorým na pomere medzi cenou a výkonom moc nezáleží a nie sú fanúšikmi spoločnosti Tesla. Tá by mala totiž svoj nový Roadster uviesť v roku 2020.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech