Jeden z najbohatších ľudí sveta Jack Ma je členom Komunistickej strany Číny

  • Komunistická strana Číny má medzi svojimi členmi jedného z najbohatších ľudí sveta
  • Spoluzakladateľ Alibaby Jack Ma bol totiž v štátnych novinách odhalený ako jeden zo stovky výnimočných členov
jack ma
flickr
  • Komunistická strana Číny má medzi svojimi členmi jedného z najbohatších ľudí sveta
  • Spoluzakladateľ Alibaby Jack Ma bol totiž v štátnych novinách odhalený ako jeden zo stovky výnimočných členov

Bývalý smoliar a dnes miliardár Jack Ma je oficiálnym členom v Komunistickej strane Číny. Informácia bola zverejnená v štátnych novinách. Písalo sa tu o lídroch a ich prispievaniu k rozvoju krajiny. Jedným z nich bol aj tento vzrastom malý, ale srdcom veľký človek, ktorý sa nikdy nevzdal.

prezident

Ma sa stal jedným zo stovky nových členov tohto politického zoskupenia. Každý z členov je totiž niečim výnimočný. Ústredný výbor komunistickej strany svojich členov slávnostne predstaví počas osláv 40-teho výročia od čínskej ekonomickej reformy a otvorenia krajiny. Medzi slávnostne vyhlásenými sa objaví aj šéf spoločnosti Tencent Holdings, Pony Ma, basketbalová hviezda Yao Ming a volejbalový tréner Lang Ping.

Politika a biznis nejdú dohromady? Chyba

Tenká hranica medzi biznisom a politikou v Číne sa pomaly stiera. Stalo sa tak po tom, čo čínsky prezident Xi Jinping spustil kampaň za to, aby komunistická strana hrala hlavnú úlohu naprieč všetkými aspektami spoločnosti. Toto rozhodnutie bolo spočiatku dosť problematické, keďže to vytváralo napätie medzi politikou a svetom biznisu.

jack ma

„V súčasnosti vidíme bližšie vzťahy medzi čínskymi internetovými spoločnosťami a vládou. Je to tak preto, lebo vláda toto prepojenie považuje za jednu z najefektívnejších ciest ako zrealizovať svoje politické plány,“ povedal Mark Natkin z konzultačnej spoločnosti Marbridge Consulting.

Jack Ma je v súčasnosti najbohatším človekom v Číne. Jeho majetok má hodnotu 38,4 miliardy dolárov. Alibaba pôsobila striktne v e-commerce svete. V tejto oblasti však nevydržala dlho. Dnes pod Alibaba Group spadá viacero biznisov. Spoločnosť vstúpila v roku 2014 na burzu. Ma v tom čase budúcich investorov nepotešil, keď povedal, že sú až na tretej priečke za zákazníkmi a zamestnancami. Alibaba má v súčasnosti hodnotu 400 miliárd dolárov a právom sa radí medzi top desiatku najhodnotnejších spoločností sveta.

Jack je jedným z najväčších podporovateľov čínskeho prezidenta Jinpinga, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie hlavy štátu. Čína je ôsmym divom sveta. To, kde sa krajina vyšvihla v priebehu 40-tich rokov, je jednoducho neskutočné.

zdroj: bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech