Jeden z najtalentovanejších fotografov Slovenska vydal prvú knihu venovanú len našej krajine

  • Filip Kulisev svoje fotografie vystavoval až na Severnom póle, jeho techniku ocenil aj Britský inštitút profesionálnych fotografov. Filipovi však nejde o chválu a ocenenie. Prostredníctvom fotiek ukazuje krásy sveta a upozorňuje, že ak sa o ne nebudeme starať, pominú.
fo
facebook.com/amazing.planet.filip.kulisev
  • Filip Kulisev svoje fotografie vystavoval až na Severnom póle, jeho techniku ocenil aj Britský inštitút profesionálnych fotografov. Filipovi však nejde o chválu a ocenenie. Prostredníctvom fotiek ukazuje krásy sveta a upozorňuje, že ak sa o ne nebudeme starať, pominú.

Fotograf a cestovateľ Filip Kulisev hľadá krásne a unikátne miesta na Zemi, ktoré prostredníctvom fotografií prináša všetkým milovníkom prírody na Slovensku aj vo svete. Chce tak v prvom rade prispieť k ochrane biodiverzity a prírodného bohatstva planéty. Patrí medzi významné osobnosti slovenských fotografov.


Filip absolvoval viac ako 200 individuálnych výstav na Slovensku a v zahraničí. Vystavoval napríklad vo Viedni, Budapešti, Prahe, Bruseli, Sydney, Atlante, Washingtone, Clevelande, Las Vegas, Vancouveri, Monaku, Ríme, Moskve, Malte, Ottawe, New Yorku a Honolulu. Má aj stálu expozíciu pod otvoreným nebom na karibskom ostrove Salt Cay a v Sarasote na Floride.


Filipove diela sú súčasťou zbierok významných osobností, ako sú pápež František, princ Charles, ruský prezident Vladimír Putin, Hillary Clintonová, ale aj Will Smith či  monacké knieža Albert II.


Filip nemá núdzu ani o prestížne ocenenia. Získal najvyššie európske ocenenie pre profesionálnych fotografov „Master QEP” (Qualified European Professional Photographer). Komisia FEPu, zložená z profesionálnych fotografov zo siedmych krajín, dospela k názoru, že Filip Kulisev dosiahol výnimočne vysoký štandard vo svojej tvorbe a vynikajúcu technickú a umeleckú úroveň svojich fotografií. Za prírodné scenérie udelila komisia FEPu titul Master QEP len po druhý raz.

Slovenskému fotografovi sa podarilo dokonca získať v kategórii prírodné scenérie najvyššie ocenenie, certifikát a titul Fellowship (FBIPP) od Britského inštitútu profesionálnych fotografov (BIPP). Toto ocenenie a titul Fellowship znamená, že jeho držiteľ dosiahol mimoriadne schopnosti a vysokú kreativitu.


Práve Albert II. je častým hosťom na výstavách slovenského fotografa Filipa Kuliseva. Ten sa na jeho adresu vyjadril takto: „Som si istý, že Filip Kulisev významným spôsobom prispeje k prebúdzaniu ľudí dobrej vôle a upozorní ich na stav našej Zeme.“

Prvá kniha venovaná len slovenskej prírode

Filip Kulisev minulý týždeň v bratislavskom kine Lumiére po prvý raz prezentoval 20 minútový film Amazing Slovakia, ktorý je súčasťou limitovanej edície knihy Úžasné Slovensko/Amazing Slovakia.


Filip Kulisev ukázal krásy Slovenska prostredníctvom záberov z vtáčej perspektívy. Práve vďaka pohľadom z výšky dokázal Filip nechať vyniknúť mnohé skryté scenérie našej krajiny.

Takto sa mu podarilo vyfotiť aj jedinú čriedu zubrov na Slovensku, jazero Morské Oko skryté v bohatých lesoch Vihorlatu alebo Domašínsky meander na Váhu, ktorý sa nápadne podobá na jeho slávnejší náprotivok na rieke Colorado v americkom Grand Canyone. Málo známy Čabraďský hrad na strednom Slovensku zase ukazuje, že za Machu Picchu netreba cestovať až do Peru.

Prírodné krásy sa tak nezužujú len na najznámejšie turistické lokality krajiny, ako sú Vysoké Tatry alebo Slovenský raj, ale predstavujú aj mnohé málo známe klenoty našej prírody.

„Slovensko nie je len nádherná príroda, ale aj história, ktorá ovplyvňuje naše územie posledné tisícročia. Hradné ruiny, veľkolepé zámky, opustené kláštory i starobylé kostoly sú dôkazom, že Slovensko bolo vždy križovatkou dejín v Európe,“ píše Filip Kulisev na svojej stránke amazing-planet.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá