Jeff Bezos sa čoskoro stane prvým bilionárom na svete, vďaka koronakríze ešte viac zbohatol

  • Už o pár rokov môže majetok šéfa Amazonu prekročiť hodnotu milióna miliónov dolárov a on sa tak stane prvým bilionárom
  • Comparisun však použil dáta z rebríčka časopisu Forbes z vlaňajšieho septembra
TASR/AP Photo/Reed Saxon, File
  • Už o pár rokov môže majetok šéfa Amazonu prekročiť hodnotu milióna miliónov dolárov a on sa tak stane prvým bilionárom
  • Comparisun však použil dáta z rebríčka časopisu Forbes z vlaňajšieho septembra

Jef Bezos, šéf amerického gigantu Amazon, je už dávno miliardárom, no už o šesť rokov môže byť prvým bilionárom. Teda človekom s hodnotou majetku viac ako bilión dolárov. Vyplýva to z analýzy magazínu Comparisun.

Hodnota Bezosovho impéria rastie tak rýchlo, že ak by si toto tempo zachovala, už v roku 2026 by zo zakladateľa Amazonu urobila bilionára vo veku 62 rokov. Výpočet urobil Comparisun na základe priemerného ročného nárastu hodnoty, čo je v prípade Jefa Bezosa 34 percent v posledných piatich rokoch.

Jeho majetok raketovo rastie aj napriek nedávnemu rozvodu s manželkou MacKenze, ktorej dostala 38 miliárd dolárov ako vyrovnanie.

zdroj: Comparisun

Comparisun však použil dáta z rebríčka časopisu Forbes z vlaňajšieho septembra. Preto môže byť odhad jeho bohatstva nepresný a ako podotýka Business Insider, Bezos sa môže stať bilionárom ešte skôr. Zatiaľ čo iné biznisy koronakríza drví, Amazon kvitne ako nikdy. Kvôli rôznym obmedzeniam totiž väčšina ľudí začala nakupovať online všetko, od potravín a bežných vecí až po drahšie vybavenie.

Majetok Jeffa Bezosa odhaduje Forbes na 143,3 miliardy dolárov, v čase vydania rebríčka miliardárov na začiatku apríla 2020 to bolo „iba“ 113 miliárd dolárov. Za mesiac si tak Amazon polepšil zhruba o 30 miliárd.

Jeff Bezos a najmä jeho firma Amazon často čelí kritike za to, že svojich zamestnancov na najnižších pozíciách (skladníkov a podobne) platí veľmi málo a podrobuje ich prísnym pravidlám a kontrole, ktoré hraničia s porušovaním ľudských práv.

Zdroje: Comparisun, BusinessInsider

Najnovšie video