Jeff a MacKenzie Bezosovci: Náhľad do života najbohatšieho manželského páru všetkých čias

  • Jeff Bezos je nielen najbohatším človekom, aký kedy kráčal po našej Zemi
  • Okrem podnikania sa mu veľmi dobre darí aj v súkromnom živote
  • S manželkou majú harmonický vzťah aj napriek tomu, že sa zobrali iba tri mesiace po zoznámení
bezos
facebook.com
  • Jeff Bezos je nielen najbohatším človekom, aký kedy kráčal po našej Zemi
  • Okrem podnikania sa mu veľmi dobre darí aj v súkromnom živote
  • S manželkou majú harmonický vzťah aj napriek tomu, že sa zobrali iba tri mesiace po zoznámení

Manželstvo Jeffa a MacKenzie Bezosovcov by sa dalo nazvať priam ukážkovým príkladom toho, že ľudom netreba roky na to, aby sa spoznali, kým svoj vzťah spečatia aj oficiálne. Toto bol aj prípad Bezosovcov, najbohatšieho manželského páru na svete. Manželia stoja bok po boku od roku 1993, keď sa spoznali. MacKenzie tak v priamom prenose sledovala cestu svojho manžela od zamestnanca, až po budúceho kráľa internetového predaja.


Tmavovlasá MacKenzie je v súčasnosti spisovateľkou. Píše prevažne novely. Keď píše, potrebuje pokoj a utiahne sa do malého apartmánu. Jeff a MacKenzie pôsobia ako dva živly – oheň a voda. Jeff je veľmi spoločenský, ale jeho manželka je jeho pravým opakom. Napriek tomu sa skvele dopĺňajú.

Pozvala ho na obed

Prvýkrát sa stretli v investičnej firme D.E. Shaw, v ktorej bol Jeff na pozícii viceprezidenta. Jeho žena bola v tom čase čerstvou absolventkou Princetonskej univerzity a absolvovala so svojim budúcim manželom rozhovor v priebehu prijímacieho konania. Pozíciu nakoniec získala a dokonca pracovala v rovnakej kancelárii ako samotný Jeff. Dnes so smiechom spomína na deň, keď prvýkrát začula Jeffov hurónsky smiech, ktorý môže byť pre niekoho priam nočnou morou.

Jej sa však tento prejav veľmi páčil a túžila ho spoznať ako človeka. Problém bol v tom, že jej budúci manžel sa akosi nemal k činu a ich vzťah udržiaval v striktne pracovnej rovine. Chtiac-nechtiac musela potlačiť svoju ženskú hrdosť a milého Jeffa pozvala na obed. A to bol začiatok ich vzťahu, ktorý vydržal všetky skúšky a nástrahy. Tri mesiace po zoznámení sa prekvapivo stali manželmi. Vyzerá, že v tomto prípade intuícia pri výbere partnera naozaj nesklamala.

Ich zamestnanecká kariéra nemala dlhé trvanie. V roku 1993 sa silnejšia polovička dua rozhodla zdôveriť svojej novomanželke so svojím nápadom o založení internetového obchodu. MacKenzie svojho manžela v rozhodnutí podporila aj napriek tomu, že sa do podnikania vôbec nevyznala. Cítila však akési nadšenie v Jeffovom hlase. Dve výpovede z vtedajšieho zamestnania tak nenechali na seba dlho čakať. Zrodil sa Amazon.

Sídlom firmy sa stalo mesto Seattle a MacKenzie bola jednou z prvých zamestnancov. Mala na starosti účtovníctvo, čo v tom čase nebolo nič náročné. Párik si v meste prenajal dom, v ktorom spolu nažíval v láske a mieri až do roku 1999, kedy sa presahoval do vlastného hniezdočka lásky.

Taká normálna rodinka

Dnes manželia vlastnia až päť domov na rôznych miestach Ameriky. Aj napriek extrémnemu bohatstvu je ich život prekvapivo normálny a na prvý pohľad sa vôbec nelíši od bežných rodín. Pre Jeffa je jeho rodina všetkým. Kvôli rodine nikdy neplánuje pracovné porady v skorých ranných hodinách. Namiesto toho absolvuje plnohodnotné a zdravé raňajky v rodinnom kruhu.

Jeff veľmi obdivuje jednu ľudskú vlastnosť: vynaliezavosť. Preto sa snaží svoje deti vychovávať práve týmto smerom. Tejto vlastnosti sa naučil cez horúce letá, keď navštevoval ranč svojho starého otca.

Práve na farme vznikali mnohé nečakané situácie, s ktorými sa bolo treba vysporiadať po svojom, pretože pomoc zvonku nebola k dispozícii. Spolu so starým otcom opravovali stroje, zastali úlohu veterinárov, ba dokonca postavili aj menší domček. Táto vlastnosť mu veľmi pomohla aj v reálnom podnikaní.

zdroj: businessinsider.com , cnbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech