Jeho majetok má hodnotu 1,5 miliardy eur, no žije inkognito. Najbohatší Slovák chce zapadnúť v dave

  • Od predaja reproduktorov po stavbu najvyššej budovy EÚ
  • Stal sa prvým Slovákom, ktorý sa ocitol na zozname miliardárov
  • Jeho príbeh sa od mnohých našich milionárov odlišuje – čím?
  • A o koľko miliónov ho obrala korona?
HB Reavis
  • Od predaja reproduktorov po stavbu najvyššej budovy EÚ
  • Stal sa prvým Slovákom, ktorý sa ocitol na zozname miliardárov
  • Jeho príbeh sa od mnohých našich milionárov odlišuje – čím?
  • A o koľko miliónov ho obrala korona?

Veľa, ba, dovolíme si povedať, väčšina, Slovákov ho nepozná a keby ho stretli na ulici, nevedeli by, že ide o najbohatšieho Slováka a prvého slovenského miliardára.

Dôvod je jednoduchý. Príliš sa neukazuje, neponúka rozhovory v médiách a na rozdiel od iných boháčov sa ani nesnaží miešať karty v politike a následne tak končiť v médiách ako osoba, ktorá je nejako spájaná s jednotlivými politikmi či veľkými kauzami.

Či už ste o ňom počuli, alebo nie, Ivan Chrenko opäť a znova jednoznačne obsadil v známom rebríčku Forbes titul najbohatšieho Slováka. Jeho majetok má hodnotu 1,5 miliardy eur.

V porovnaní s minulým rokom Chrenko trochu schudobnel. Skupina HB Reavis mala totiž vlani po dlhých rokoch stratu až 184 miliónov eur. Rok predtým bola skupina v zisku 389 miliónov eur.

Pre zaujímavosť, na druhom mieste skončil s majetkom v hodnote jednej miliardy eur Jaroslav Haščák z finančnej skupiny Penta. Tretím, so 730 miliónmi, bol majiteľ Esetu Miroslav Trnka.

zdroj: Miroslas Trnka (vľavo), Jaroslav Haščák (vpravo)

Kto je najbohatší Slovák Ivan Chrenko? Čo o ňom vieme a vďaka čomu sa stal u nás tým najbohatším z najbohatších? Dozvieš sa aj, na čom veľkom jeho firma pracuje a o akú sumu mohol byť jeho majetok väčší, nebyť korony.

Iný než ostatní?

Dozvedieť sa niečo viac o Ivanovi Chrenkovi a získať nejaké jeho nové fotografie naozaj nie je jednoduché. O medializáciu rozhodne nestojí, no aj tak si skúsime poskladať, čo to pôjde.

Jeho milióny a titul najbohatšieho muža sú to, čo na neho upriamilo pozornosť, no nás skôr zaujíma jeho úspešný biznis, ktorý ho k tomu doviedol. „Milionár, ktorý chce žiť obyčajný život,“ aj tak sme už o ňom kedysi písali.

Cesta Ivana Chrenka k úspechu je naozaj iná než u mnohých iných slovenských milionárov. Práve o tom sa často v médiách (dokonca aj na Wikipédii) hovorí ako o dôvode, alebo jednom z dôvodov, prečo sa nechce verejne ukazovať a priradiť tak k ďalším naším podstatne známejším milionárom, ktorí sa často dostali k majetkom a firmám v postkomunistických divokých časoch privatizácie (keď dovtedy štátne firmy dostávali do rúk súkromné osoby) – jednoducho, ako by sa chcel podľa niektorých od našich milionárov dištancovať.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: HB Reavis, Forbes, Trend

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie