Jesť sem chodia aj rodení Vietnamci. Šéf bratislavskej reštaurácie do nej investoval 100-tisíc eur

  • Exotický domov vymenil za podnikanie na Slovensku
  • V Bratislave varí jedlá, na ktoré chodí aj miestna vietnamská komunita
Na snímke sú kuchári z Vietnamu.
Ilustračná: Unsplash/alex, Gao
  • Exotický domov vymenil za podnikanie na Slovensku
  • V Bratislave varí jedlá, na ktoré chodí aj miestna vietnamská komunita

Ak patríš medzi fanúšikov autentickej vietnamskej kuchyne, potom by si mal určite vedieť o reštaurácii nesúcej názov Gao, čo vo vietnamčine znamená ryža. Miestny šéfkuchár je rodený Vietnamec, ktorý sa venuje vareniu viac ako 15 rokov. Jeho práca je zároveň aj jeho veľkým koníčkom, čo sa jasne prejavuje na chuti jedál, ktoré denne podáva z kuchyne.

Ide o pomerne novú prevádzku, na trhu je len jeden rok, no aj tak si dokázala získať množstvo hostí. Pravidelne sem chodia jedávať ľudia z bratislavskej vietnamskej komunity, ktorá je v našom hlavnom meste početne zastúpená. Na stránke Gao sa to aktuálne hemží pozitívnymi recenziami práve od rodených Vietnamcov, čo svedčí o skutočnej autenticite miestnej kuchyne.

Gao si predtým mohol nájsť na Zámockej ulici, ale z dôvodu hľadania väčších priestorov sa nakoniec presťahovali na Jégého ulicu. „Tu pôsobíme už sedem mesiacov a zatiaľ s pozitívnym ohlasom. Predtým, ale aj teraz, sa venujeme gastronómii formou fast foodových bistier, jedno je v nákupnom stredisku Central. Taktiež sa stále venujeme predaju oblečenia.“ 

Tím firmy pri kreovaní biznisu o ich nápade vôbec nepochyboval. Tvrdia, že aj keď je v Bratislave veľa vietnamských reštaurácií, niektoré fungujú len formou bistra alebo fast foodov. Preto sa rozhodli, že sem prinesú vietnamskú reštauráciu s chutným jedlom, navyše aj v príjemnom prostredí zrekonštruovanej reštaurácie, kde sa ľudia budú radi vracať.

Zakladateľ tvrdí, že ako rodený Vietnamec má veľmi priaznivý vzťah k jeho národným jedlám. „Keďže som bol párkrát sklamaný z iných prevádzok, rozhodli sme sa otvoriť reštauráciu Gao. To bol prvý impulz pre jej štart.“  

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá