Kanada splatila všetky svoje dlhy v priebehu 24 hodín. Pomohla jej legalizácia marihuany

  • Ako zbaviť krajinu obrovských dlhov? Bežne sa to robí tak, že si štát vezme ďalšiu pôžičku a vyplatí starý dlh
  • Kanada to však urobila iným štýlom a dlh zmizol v priebehu dňa. Stačilo zlegalizovať marihuanu a sledovať prílev peňazí do štátneho rozpočtu
rick-proctor-568067-unsplash
Unsplash
  • Ako zbaviť krajinu obrovských dlhov? Bežne sa to robí tak, že si štát vezme ďalšiu pôžičku a vyplatí starý dlh
  • Kanada to však urobila iným štýlom a dlh zmizol v priebehu dňa. Stačilo zlegalizovať marihuanu a sledovať prílev peňazí do štátneho rozpočtu

Ako zbaviť krajinu obrovských dlhov?  Napríklad legalizáciou marihuany. V priebehu jedného dňa po tom, čo 17. októbra Kanada povolila užívanie medicínskej marihuany sa rozplynuli všetky dlhy krajiny ako para nad hrncom. Obrovské peniaze do štátnej pokladnice totiž prinieslo práve rozhodnutie o tom, že marihuana je legálna.

Ani taká krásna krajina ako je Kanada sa nevyhla dlhom. Celkovo mala sekeru vo výške 650 miliárd dolárov. Keďže o marihuanu bol po legalizácii neskutočný záujem, krajina vybrala na daniach v priebehu jedného dňa extrémne množstvo peňazí do štátneho rozpočtu. Z týchto peňazí splatila celý svoj dlh a v súčasnosti má čistý štít.

„Hovoril som vám to, je to neskutočné. V jeden deň ste ochromený dlhom a na druhý deň zmizne vo vzduchu. Je to ďalšia z vecí, ktorá robí Kanadu úžasnou krajinou, ktorou aj je,“ povedal premiér Justin Trudeau. Podobné nadšenie prejavil aj minister financií Bill Morneau: „Dlh klesol na 300 miliárd pred desiatou hodinou rannou. Predaje boli stabilné počas celého dňa.“

O marihuanu je záujem v celých Spojených štátoch amerických. S rastúcim záujmom rastie aj počet firiem, ktoré sa predháňajú v tom, ktorá poskytne lepší produkt s nižšou cenou. Marihuana sa stáva biznisom, ktorý bude v budúcnosti prekvitať a to nielen v Amerike.

Pozitívne účinky menia názory ľudí

Ako je možné, že sa zo zatracovanej drogy stáva všemocný liek? Dôvodom sú pozitívne účinky marihuany, na ktoré prichádzajú vedci až postupom času. Tradičná marihuana má naozaj zaujímavé vplyvy na ľudský organizmus. Na druhej strane spôsobuje závislosť. Ak však odstránime látku s názvom THC, ktorá spôsobuje stavy závislosti, ostane nám marihuana, ktorá nemá negatívne účinky.

Takto spracovaná marihuana sa nazýva medicínskou, a práve tu je možné legálne užívať. Hlavnou zložkou, ktorá vplýva na naše zdravie je kanabidiol (CBD). Táto látka dokáže priam zázraky. Vie si poradiť s bolesťou, úzkosťou, negatívnymi dopadmi stresu a napríklad aj nespavosťou. Mala by dokonca vplývať aj na zvyšovanie libida.

zdroj: dailybonnet.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK