Kika a Katka tvoria dúhový pár a vychovávajú dve dcérky: Obe sme ich mamami, akceptujú to učiteľky aj naša rodina

  • Katarína aj Kristína obe s hrdosťou nesú titul mama
  • Ich rodina je totiž dúhovou
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Rodinný archív
  • Katarína aj Kristína obe s hrdosťou nesú titul mama
  • Ich rodina je totiž dúhovou

Katarína a Kristína tvoria pár už niekoľko rokov. Od začiatku vzťahu vedeli, že túžia po spoločnej rodine. Po roku randenia sa rozhodli svoje sny naplniť. Katka teda podstúpila umelé oplodnenie, ktoré súviselo s niekoľkými neúspešnými pokusmi. Túžby sa im však neskôr podarilo naplniť, dokonca s príjemným prekvapením.

S prejavmi nenávisti sa nestretli

Rodičovské povinnosti Kiky a Katky sa od tých ostatných skutočne ničím nelíšia. Majú totiž rovnaké starosti, povinnosti aj radosti ako akákoľvek iná rodina.

„Ráno sa zobudíme, oblečieme deti, vezmeme ich do škôlky a poobede zas ideme pre ne. Domov sa vraciame v podvečerných hodinách, čiže sa s deťmi zahráme a pomaly ich potom ukladáme spať. Víkendy sú nepochybne akčnejšie,“ hovorí pre Startitup Kristína.

Aj pre ne sú kolóny v Bratislave či ranný zhon úplne rovnaké, ako pre kohokoľvek iného. Objasňujú tiež, že Bratislavu vnímajú ako otvorenejšiu a tolerantnejšiu voči dúhovým rodinám. Život na dedine si preto s dvoma dcérami aktuálne predstaviť nevedia.

Pozeral som heterosexuálne porno a chcel mať priateľku ako moji kamaráti. Dúfal som, že sa tak opravím, hovorí Jakub

„S našim životom máme pozitívne skúsenosti a so žiadnymi prejavmi nenávisti sme sa nestretli. Rodina nás vždy podporovala a stála pri nás pri akomkoľvek rozhodnutí,“ vysvetľuje nám Katka. Obe sa zároveň zhodujú na tom, že podobný postoj ich najbližšie okolie zaujalo aj v prípade rozhodnutia založiť si rodinu.

Nakoľko ale Katka podstúpila niekoľko neúspešných pokusov umelého oplodnenia, cestou darcovstva spermií sa vybrala aj Kristína. Tej sa zákrok podaril s úspešným výsledkom približne na druhýkrát.

„Keď sme prišli domov s informáciou, že budeme mať bábo, všetci šli automaticky gratulovať Katke, nakoľko o nej vedeli, že umelé oplodnenie podstupuje. Bolo teda pre nich úplným prekvapením, keď som povedala, že tehotná som ja,“ hovorí s humorom Kristína.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kristína (@adela.wanda)

Nie sú dvojičky…

Prvé dieťa sa im narodilo po troch rokoch spoločného vzťahu. Rozhodnutie však začali riešiť už omnoho skôr. Aj napriek tomu, že Kristína je od Katky o 12 rokov mladšia, obe vedeli, že túžba po spoločnej rodine je obojstrannou záležitosťou.

Po oslách Kristíninho tehotenstva však napokon prišlo ešte jedno milé prekvapenie. Tehotná ostala aj Katarína a ich deti sa narodili so 4-mesačným rozdielom.

Všetci si myslia, že sú dvojičky. Naše dcéry sa tak aj nazývajú a iným hovoria, že dvojičkami sú. Adelka ale bude mať 5 rokov v septembri, Wanda zas v januári. Každá je teda od jednej z nás s tým, že majú spoločného darcu,“ hovorí s nadšením Katarína.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech