Kim Čong-Un sa na summit s Donaldom Trumpom priviezol v luxusnej limuzíne za viac ako milión dolárov

  • Líder Severnej Kórey Kim Čong-Un začal v poslednom čase konať samé dobré skutky
  • Dokonca sa stretol aj s Donaldom Trumpom, ktorý chcel jeho krajinu vymazať z mapy sveta
  • Na stretnutie sa priviezol v „nezničiteľnej“ limuzíne od Mercedesu
  • Čo tento luxusný stroj ukrýva?
predná časť
Mercedes-Benz
  • Líder Severnej Kórey Kim Čong-Un začal v poslednom čase konať samé dobré skutky
  • Dokonca sa stretol aj s Donaldom Trumpom, ktorý chcel jeho krajinu vymazať z mapy sveta
  • Na stretnutie sa priviezol v „nezničiteľnej“ limuzíne od Mercedesu
  • Čo tento luxusný stroj ukrýva?

Kim Čong-Una pravdepodobne osvietilo a začal konať dobro. Nielen že sa chystá zakopať vojnovú sekeru so svojím odvekým rivalom Južnou Kóreou, ale dokonca súhlasil s kompletnou denuklearizáciou. Súhlas s odstránením jadrových zbraní prekvapil celý svet, pretože Severná Kórea do zbrojenia investovala obrovské peniaze. Či sa naozaj vzdá všetkých jadrových zbraní alebo to zostane len na papieri, ukáže až čas. Každopádne je to veľký úspech nielen pre Ameriku, ale aj pre celý svet.

mercedes

Donald Trump dosiahol obrovský úspech a pravdepodobne si pripíše plusový bodík u svojich kritikov. Všetku pozornosť na summite však na seba prebral severokórejský vodca Kim Čong-Un, ktorý sa na rozdiel od vážneho Donalda Trumpa usmieval, ako to je u neho zvykom. Na summit sa dopravil v luxusnej limuzíne, ktorá na sebe niesla znak trojcípej hviezdy. Limuzína Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard stojí v súčasnosti okolo 1,6 milióna dolárov. Výsledná cena sa však nasledovne odvíja od výbavy.

interiér

Bohaté opancierovanie dokonale chráni

Kim Čong-Un však nevlastní najnovšiu verziu. Tá jeho sa predávala medzi rokmi 2008 a 2013. Cena je oproti tej najnovšej o trochu nižšia, ale stále prekonáva hranicu milióna dolárov. O detailnej výbave Kimovej limuzíny toho veľa nevieme, ale keďže vychádza z modelu S600 Pullman Guard, môžeme sa pozrieť na parametre. Pri vývoji Pullman Guard sa inžinieri Mercedesu inšpirovali sedanom Maybach S600 Guard, ktorý je plne pancierovaný.

predná časť

Produkčná verzia automobilu má zaujímavé parametre. Má výkon 530 koní, ktoré má na svedomí motor V12 s objemom 6 litrov. Vozidlo má dĺžku 6,4 metra a interiér je vybavený tou najkvalitnejšou kožou. Limuzína je, samozrejme, plne pancierovaná. Ochranné oceľové panely sa nachádzajú v celom tele automobilu. Najsilnejšie sú však v kritických častiach vozidla a v podlahe. To by malo posádku ochrániť pred bombovým útokom. Váha 5,5 tony preto vôbec neprekvapí.

Pod váhu sa podpísalo aj vrstvené sklo potiahnuté polykarbonátom, aby sa netrieštilo na kúsky. Vnútorný priestor vozidla dýcha luxusom. O všadeprítomnej koži sme sa už bavili. Luxus dotvára aj obrovský priestor na nohy. Pasažier sa tak cíti ako v súkromnom lietadle. Záujemca si môže samozrejme nechať vozidlo upraviť podľa svojich požiadaviek, takže finálna výbava sa môže rapídne líšiť.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech