Kolieskové korčule budú jazdiť samé. Nové modely budúcnosti budeš chcieť aj ty

  • Spoločnosť Segway, ktorá priniesla svetu legendárny hoverboard sa rozhodla oživiť nudný svet kolieskových korčúľ
  • Predstavila novinku, ktorá by mala korčuľovanie sprístupniť takmer každému bez ohľadu na vek či kondíciu
korčule
segway
  • Spoločnosť Segway, ktorá priniesla svetu legendárny hoverboard sa rozhodla oživiť nudný svet kolieskových korčúľ
  • Predstavila novinku, ktorá by mala korčuľovanie sprístupniť takmer každému bez ohľadu na vek či kondíciu

Kolieskové korčule sú v súčasnosti veľmi populárnym dopravným prostriedkom. Sú zaujímavou alternatívou behu alebo bicykla a ich pravidelné používanie sa prejaví na celkovej kondícii a v spevnení a vytvarovaní nôh. Práve preto je korčuľovanie veľmi obľúbenou aktivitou. S príchodom leta určite uvidíš okrem všadeprítomných cyklistov aj čoraz viac korčuliarov.

Korčule sú teda vynikajúce, avšak vývoj v tejto oblasti akosi zaspal dobu. Mnohé roky sa takmer nič nezmenilo, maximálne veľkosť koliesok a ich materiál. V ostatných oblastiach môžeš pozorovať, že vývoj sa predsa len posunul trošku popredu. Momentálne je veľmi obľúbená elektrifikácia takmer každého dopravného prostriedku. A tak sa čoraz častejšie stretávame s elektrickými automobilmi, elektrickým verziám sa nevyhli ani veľmi obľúbené bicykle.

Elektrobicykle ani zďaleka nezaostávajú za elektromobilmi. Výrobcovia ako Bosch, Shimano alebo Yamaha každoročne predstavujú nové verzie svojich elektrických motorov. Okrem známych značiek si obrovský kus z koláča odkrojila aj čínska spoločnosť Bafang. Bicyklom jednoducho elektrina svedčí a je možné ju využiť hlavne pri jazde na veľké vzdialenosti alebo do extrémne strmých stúpaní.

Korčule pre každého

Teraz pravdepodobne vidíš, kde sa stala pri korčuliach chyba. Táto dnes pomerne obľúbená forma prepravy jednoducho nemá svoju elektrickú verziu. Tento nedostatok sa sa však čoskoro stane minulosťou. Spoločnosť Segway, ktorá sa priam vyžíva vo výrobe zaujímavých elektrických dopravných prostriedkov totiž predstavila vôbec prvé elektrické kolieskové korčule na svete.

Novinka má názov Segway Drift W1 a mala by ponúknuť najmodernejšie technológie, ktoré sú momentálne k dispozícii. Samozrejmosťou je špičkový balančný systém a odolné materiály. Korčule sa však ani zďaleka nepodobajú na tie klasické. Miesto celej rady koliesok je tu iba jedno široké, jazdec nevkladá nohu do topánky, ale sa jednoducho postaví na pogumovanú plochu.

V súčasnosti nepoznáme ani cenu ani dátum uvedenia a dokonca ani technické parametre. Záujemcovia si tak musia počkať na veľtrh IFA, kde by mala byť novinka predstavená. Udalosť ponúkne všetkým možnosť korčule vyskúšať.

zdroj: czechcrunch.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech