Kontroverzná funkcia iPhonu bude v chystaných modeloch chýbať, tvrdí špičkový analytik

  • Apple chystá pre tých, ktorí s obľubou využívajú funkciu 3D Touch na svojich iPhonoch nepríjemné prekvapenie
  • Toto tvrdí špičkový analytik Blayne Curtis, ktorý má všetko podložené nepriestrelnými údajmi
iphone
flickr
  • Apple chystá pre tých, ktorí s obľubou využívajú funkciu 3D Touch na svojich iPhonoch nepríjemné prekvapenie
  • Toto tvrdí špičkový analytik Blayne Curtis, ktorý má všetko podložené nepriestrelnými údajmi

Apple prišlo s funkciou 3D Touch v roku 2015 a vyzerá, že ako rýchlo táto funkcia prišla, tak rýchlo aj odíde. Špičkový analytik Blayne Curtis totiž tvrdí, že budúce verzie iPhonov budú o funkciu ochudobnené. Prečo je tomu tak? Technológia je na trhu iba tri roky a vôbec prvýkrát sa objavila v modeli iPhone 6S. Bola jednou z top funkcií tohto telefónu. Odvtedy bola pevnou súčasťou každého nového modelu.

Podľa neoficiálnych informácií Apple potajme chystá dva nové telefóny tej najvyššej triedy a jeden telefón strednej triedy, ktorý bude vyzerať podobne ako iPhoneX, ale namiesto OLED displeja bude vybavený tradičným LCD. Na stránke Mac Rumors, kde tieto odhalenia zverejňujú sa tvrdí, že tieto dva modely nebudú funkciou 3D Touch vybavené. Bayne Curtis teda vychádzal aj z tohto webu a tvrdí, že táto informácia bude naozaj pravdivá. Podľa neho sa však dotkne len týchto dvoch modelov.

Poletia milióny dolárov do koša?

Tretí lacnejší model tak zostával v hre. Fanúšikov tejto funkcie však schladil ďalší spoľahlivý analytik Ming-Chi Kuo, ktorý tvrdí, že túto funkciu nenájdeš ani v jednom z chystaných telefónov. Prečo by to však Apple robilo? Funkcia bola totiž ťahákom a drasticky rozširovala možnosti ikoniek.

Okrem toho, jej vývoj stál spoločnosť obrovské peniaze. V čase po predstavení funkcie sa totiž k jej vývoju vyjadril šéf marketingu Phil Schiller: „Z inžinierskej stránky bolo vytvorenie displeja, ktorý túto schopnosť umožní extrémne ťažké. Ak by to malo byť len demo funkciou, ktorú o niekoľko mesiacov nikto nebude využívať, bude to veľké plytvanie talentom inžinierov.“

Jeho obavy sa naplnili. Po počiatočnom nadšení opadol o túto funkciu záujem zákazníkov a jej využívanie je mizivé. Väčšina majiteľov iPhonu dokonca ani nevie, že ich telefón niečím takýmto disponuje. Splní sa tak predpoveď analytikov a zbaví sa Apple funkcie, do ktorej investovalo obrovské peniaze a čas? Neoficiálne informácie to potvrdzujú, skutočnosť však môže byť úplne iná.

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech