Kraľuje rebríčku najbohatších Slovákov: Nenápadný muž je „Columbovou ženou“ slovenského biznisu

  • Od predaja reproduktorov po stavbu najvyššej budovy EÚ
  • Stal sa prvým Slovákom, ktorý sa ocitol na zozname miliardárov
Ivan Chrenko HB Reavis
Ivan Chrenko, ilustračná fotografia, HB Reavis, TASR/Dano Veselský
  • Od predaja reproduktorov po stavbu najvyššej budovy EÚ
  • Stal sa prvým Slovákom, ktorý sa ocitol na zozname miliardárov

Veľa, ba dovolíme si povedať, väčšina Slovákov ho nepozná a keby ho stretli na ulici, nevedeli by, že ide o najbohatšieho Slováka a prvého slovenského miliardára. Vlastne je možné, že si ho aj stretol – údajne sa rád prechádza po meste inkognito.

Dôvod je jednoduchý. Príliš sa neukazuje, neponúka rozhovory v médiách a na rozdiel od iných boháčov sa ani nesnaží miešať karty v politike a následne tak končiť v médiách ako osoba, ktorá je nejako spájaná s jednotlivými politikmi či veľkými kauzami.

Podľa najnovšieho rebríčka magazínu Forbes je najbohatším Slovákom zakladateľ realitnej spoločnosti HB Reavis Ivan Chrenko. Jeho majetok dosahuje 1,83 miliardy eur, čo mu zaistilo obhájenie prvej priečky. 

Finančné výsledky jeho vlajkovej lode, spoločnosti HB Reavis, sú podľa portálu Finstat nasledovné:

finstat
zdroj: Finstat

Kto je Ivan Chrenko? Čo o ňom vieme a vďaka čomu sa stal u nás tým najbohatším z najbohatších? Dozvieš sa aj, na čom veľkom jeho firma pracuje a o akú sumu mohol byť jeho majetok väčší, nebyť korony.

Iný než ostatní?

Dozvedieť sa niečo viac o Ivanovi Chrenkovi a získať nejaké jeho nové fotografie naozaj nie je jednoduché. O medializáciu rozhodne nestojí, no aj tak si skúsime poskladať, čo to pôjde.

Jeho milióny a titul najbohatšieho muža sú to, čo na neho upriamilo pozornosť, no nás skôr zaujíma jeho úspešný biznis, ktorý ho k tomu doviedol. „Milionár, ktorý chce žiť obyčajný život,“ aj tak sme už o ňom kedysi písali.

Cesta Ivana Chrenka k úspechu je naozaj iná než u mnohých iných slovenských milionárov. Práve o tom sa často v médiách hovorí ako o dôvode, alebo jednom z dôvodov, prečo sa nechce verejne ukazovať a priradiť tak k ďalším naším podstatne známejším milionárom, ktorí sa často dostali k majetkom a firmám v postkomunistických divokých časoch privatizácie (keď dovtedy štátne firmy dostávali do rúk súkromné osoby) – jednoducho, ako by sa chcel od ostatných boháčov dištancovať.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: HB Reavis, Forbes, Trend, Forbes2022, Finstat, Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá