Krátky film, ktorý ťa prinúti zamyslieť sa. Divákov pozýva do reštaurácie, kde si musia zviera zabiť sami

  • Krátky film od režiséra Dustina Browna ťa pozýva nahliadnuť do reštaurácie, kde by si si musel zabiť svoje jedlo úplne sám
  • Zaujímavé video na zamyslenie poukazuje na to, ako by sa pravdepodobne zachovala väčšia časť odvážnych mäsožravcov
zviera
youtube
  • Krátky film od režiséra Dustina Browna ťa pozýva nahliadnuť do reštaurácie, kde by si si musel zabiť svoje jedlo úplne sám
  • Zaujímavé video na zamyslenie poukazuje na to, ako by sa pravdepodobne zachovala väčšia časť odvážnych mäsožravcov

Americká nezisková ochranárska organizácia Last Chance for Animals sa rozhodla pomerne zaujímavým spôsobom upozorniť na to, aby sa konzumenti zamysleli nad tým, aká cesta čaká zviera, kým sa dostane priamo na tanier. Film, ktorý obletel svet, získal prvenstvo na 2019 Animal Film Festivale. 

Krátky film s názvom Casa de Carne režisérsky zastrešil Dustin Brown. Kým prišiel na tento kreatívny nápad, musel pomerne dlho rozmýšľať. Chcel totiž docieliť to, aby sa publikum naozaj zamyslelo. Toto je však možné docieliť iba za pomoci kontroverzie.

Práve preto sa rozhodol umožniť divákovi nahliadnuť do reštaurácie, v ktorej by nedostal jedlo na zlatom podnose, ale musel by si ho zabiť a pripraviť sám. Počas výroby filmu však tiež zistil, že na svete existuje zopár prevádzok, ktoré ponúkajú túto možnosť aj v skutočnosti.

Film poukazuje na to, že každý jeden zákazník reštaurácie, ktorý platí za jedlo obsahujúce mäso, vlastne v skutočnosti platí za to, že zviera miesto neho zabije niekto iný. V realite tak hádže zodpovednosť za život zvieraťa na plecia niekoho iného. V skutočnosti je však spoluvinníkom. V prenesenom význame sa to dá prirovnať k tomu, že si niekto za peniaze objedná vraždu niekoho iného.

Zabil by si si svoje jedlo?

Krátky film nás prenesie do reštaurácie, kde sa trojica priateľov rozhodla stráviť príjemný večer. Ten sa však zmení na nočnú moru, keď jednému z nich oznámia nech sa postará o svoje jedlo úplne sám. Obsluha reštaurácie ho totiž odvedie do zadnej časti prevádzky, kde nič netušiaci zákazník dostane do ruky zásteru a nôž.

Ocitne sa v miestnosti zoči voči nevinne vyzerajúcemu prasaťu. Počiatočná odvaha akosi upadá a zákazník otáľa. Prasa je také milé a tie nevinné oči. Chlapík pustí nôž na zem a na tvári sa mu zračí úsmev. Má chuť sa s nevinným tvorom pomaznať. V tom do miestnosti vbehnú nedočkaví mäsiari, ktorí muža nútia okamžite pretnúť niť života štvornohého nevinného tvora. Zákazník však nechce.

zdroj: youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech