Kreatívna obyvateľka New Yorku sa rozhodla vytvoriť stromovú abecedu

  • Akým jazykom hovoria stromy? No predsa stromovou abecedou. Práve takú vytvorila umelkyňa Katie Holten
  • Stromy v mestských parkoch New Yorku tak budú s návštevníkmi komunikovať
Unsplash
  • Akým jazykom hovoria stromy? No predsa stromovou abecedou. Práve takú vytvorila umelkyňa Katie Holten
  • Stromy v mestských parkoch New Yorku tak budú s návštevníkmi komunikovať

Katie Holten nie obyčajnou obyvateľkou New Yorku. Táto kreatívna osôba, umelkyňa, bojovníčka za práva žien a milovníčka prírody sa preslávila vo svojom meste vďaka tomu, že vytvorila stromovú abecedu. Čo by si mal neznalý človek predstaviť pod týmto pojmom?

Stromová abeceda nie je nič iné ako obyčajná abeceda, avšak je tu jeden rozdiel, že v tomto prípade každé jedno písmeno reprezentuje určitý strom. To ako je možné využiť takúto abecedu ťa určite ani vo sne nenapadlo. Informáciu priniesol portál Mymodernmet.com.

Nie je nič lepšie ako poslať svojej láske zamilovaný list plný obrázkov stromov. Dekódovanie takejto správy je potom veľkým dobrodružstvom. Kompletná abeceda je k dispozícii na stiahnutie TU. Kto chce rozprávať jazykom stromov a šifrovať správy by ju mal mať vo svojom počítači. Zakódované správy na papieri však nie sú všetko.

Je tu totiž fantastická možnosť možnosť, s ktorou rátajú aj prevádzkovatelia mestských parkov po celom New Yorku. Tí chcú zakódovať rôzne správy do reálneho prostredia. Samozrejme, výhodu budú mať návštevníci, ktorí budú abecedu ovládať.

Svoju stromovú abecedu považuje autorka za novú možnosť interakcie s okolitým svetom. Ľudia môžu dokonca Katie posielať vlastné návrhy, ktoré by sa mohli neskôr objaviť v samotných parkoch. Stačí navštíviť webovú stránku nyctrees.org a na uvedený mail poslať svoj návrh. Môže sa jednať o básne, zamilované listy, ale aj obyčajné slová.

Prvé návrhy sú už na svete. Veľmi obľúbené sú slová ako nádej, mier alebo sen. Tí akčnejší posielajú dlhé správy, básne či príbehy. Katie v súčasnosti premýšľa nad tým, ako by bolo možné pracovať práve s dlhými príbehmi. Predsa len by bolo nevyhnutné nasadiť obrovské množstvo stromov. Stromová abeceda je každopádne zaujímavý nápad, ktorý ľudí nielen zabaví, ale prinesie do mesta omnoho viac zelene. Prvé stromy by sa mali začať vysádzať už v priebehu jari.

zdroj: mymodernmet.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech