Kryptomeny menia životy. 24-ročný mladík vďaka nim cestuje a je úspešným investorom

  • V poslednom čase sa priam roztrhlo vrece s mladými ľuďmi, ktorí extrémne rýchlo zbohatli
  • Na zisk obrovského množstva peňazí pri tom nepotrebovali žiaden talent
  • Stačili dve veci - nejaká tá hotovosť a poriadna odvaha investovať do fenoménu s názvom kryptomeny
bitcoin
facebook.com/publicdomainpictures.net
  • V poslednom čase sa priam roztrhlo vrece s mladými ľuďmi, ktorí extrémne rýchlo zbohatli
  • Na zisk obrovského množstva peňazí pri tom nepotrebovali žiaden talent
  • Stačili dve veci - nejaká tá hotovosť a poriadna odvaha investovať do fenoménu s názvom kryptomeny

Mladí ľudia dnes chcú mať všetko hneď a najlepšie s minimálnou námahou. Práve preto sú kryptomeny pre mnohých z nich ideálny spôsob, ako investovať ich ťažko zarobené peniaze. Zhodnotenie investície je totiž veľmi lákavé. Postup je pritom úplne jednoduchý. Ak máš po 20-tke a chceš prísť k ľahkému kapitálu, tak máš dve možnosti: buď niekde vyhráš, alebo investuješ do kryptomien.

Šanca na výhru v súťažiach je pomerne nízka, ale pri kryptomenách je to inak. Každý, kto vlastní nejakú tú hotovosť a je ochotný extrémne riskovať, môže extrémne zarobiť. Vyhráva úplne každý aspoň dovtedy, kým kurz meny nezakolíše a nevypukne panika. Potom je problém na svete. Podobná situácia sa deje v súčasnosti, keď cena za jeden bitcoin drasticky klesá. Či sa bitcoinu podarí odraziť od dna alebo bude klesať aj naďalej, ukážu najbližšie dni.

Kingsley Advani bol obyčajným mladíkom, ktorý sa o bitcoine dozvedel už v roku 2012 od svojho priateľa. V tom čase bola kryptomena využívaná v online svete na čiernych weboch, kde bola veľmi obľúbeným platidlom. Vtedy si však Kingsley ešte žiadne bitcoiny nezaobstaral. Bitcoin sa mu opäť pripomenul až o päť rokov neskôr.

Rozloženie rizika mu prinieslo zisk

V lete minulého roka bola situácia na trhu kryptomien hotovou idylkou. Cena za jeden bitcoin rástla raketovým tempom z mesiaca na mesiac. V tom čase si 24-ročný Kingsley Advani povedal: „Dosť bolo čakania na zázrak, je čas investovať!“ Predal svoj laptop a slúchadlá. Okrem toho sa rozhodol siahnuť na úspory na bankovom účte, ktoré získal vďaka svojej práci v malej softvérovej spoločnosti.

Z účtu tak vybral tisíce eur a do kryptomien investoval celkovú sumu 27 317 eur. Pomerne odvážny krok, keďže bitcoin mal v tom čase veľmi vysokú hodnotu – v prepočte 3 213 eur. Svoju investíciu však na rozdiel od mnohých iných investorov nevsadil len na favorita. Investoval aj do menej známych kryptomien a zopár startupov, ktoré mali nejaké spojenie s týmto platidlom 21. storočia.

Vďaka rozloženiu rizika zarobil niečo cez milión dolárov. Či je to veľa alebo málo, je na posúdení každého z nás. To však bolo v časoch, keď bitcoin dosahoval svoje maximá. Dnes sa hodnota Advaniho majetku rapídne znížila. Koncom minulého roka opustil svoju prácu, stal sa poradcom pre startupy a angel investorom do nových firiem s veľkým potenciálom.

zdroj: businessinsider.com , barchart.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech