Ktorú aplikáciu na smartfóne využívajú ľudia najviac na svete? Za posledný štvrťrok tu strávili 85 miliárd hodín

  • Kde trávia ľudia najradšej svoj čas? S rodinou alebo pri športe? Ani jedno z toho
  • Posledné tri mesiace strávili rekordných 85 miliárd hodín chatovaním prostredníctvom mobilnej aplikácie
WhatsApp
flickr
  • Kde trávia ľudia najradšej svoj čas? S rodinou alebo pri športe? Ani jedno z toho
  • Posledné tri mesiace strávili rekordných 85 miliárd hodín chatovaním prostredníctvom mobilnej aplikácie

Medziľudská komunikácia sa oproti minulosti poriadne zmenila. Z osobnej komunikácie sme sa presunuli do virtuálneho sveta. Posielanie listov postupne nahradili SMS-sky a následne maily. Práve v tomto čase nastal zlom a ľudia začali nastupujúce moderné technológie využívať vo veľkej miere. Dnes sa komunikácia presunula z reálneho sveta do sveta virtuálneho. Toto má svoje výhody, ale aj nevýhody. Napríklad, ak chceme komunikovať s niekym na druhej strane sveta, máme tú možnosť takmer v reálnom čase.

Temnou stránkou je však postupné otupovanie schopnosti reálnej komunikácie medzi ľudmi. Tá sa postupne vytráca. Aké to bude mať následky sa ešte len uvidí. Je však pravdou, že komunikačné nástroje ľudí jednoducho opantali. Stačí sa pozrieť na údaje, ktoré zozbierala spoločnosť Apptopia, ktorá sleduje v akej miere sú využívané jednotlivé aplikácie.

Chatovanie je obľúbenou kratochvíľou

Pozrela sa na platformy Google Play a Apple Store. Okrem toho urobila celkový prehľad na základe spriemerovania popularity na oboch platformách. Ako sa zistilo, komunikačné aplikácie sú veľmi obľúbené a okupujú tie najvyššie priečky. Ľudia modernej forme komunikácie načisto prepadli.

Ak sa pozrieme na rebríček celkovej popularity zistíme, že prvé miesto obsadila appka WhatsApp, ktorá slúži na komunikáciu a chatovanie. Jej užívatelia tu strávili celkovo 85 miliárd hodín. Druhú priečku obsadil čínsky WeChat. Bronzovú medailu získal Facebook, ktorý má viac ako dve miliardy užívateľov. Tí tu však strávili iba 30 miliárd hodín za rovnaké časové obdobie.

Sociálna sieť tak síce má omnoho vyššiu užívateľskú základňu a aj zapracovaný chat, avšak ako sa ukázalo, ľudia uprednostnia samostatné a jednoducho ovládateľné aplikácie. Je veľkým predpokladom, že o toto extrémne číslo sa postarali hlavne mladší užívatelia, ktorí vyrastali v období rozmachu smartfónov.

Zaujímavé sú tiež výsledky z App Store a Google Play. V  prvom menovanom kraľuje na prvom mieste Facebook, druhú priečku obsadil Twitter a tretiu Google Maps. WhatsApp zasa najviac využívajú užívatelia Androidu. Na druhom mieste je klasický Messenger a tretiu priečku obsadila Čína so svojim WeChatom.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK