Kultový seriál Priatelia má úspešnejšieho nasledovníka

  • Teória veľkého tresku – seriál, ktorý prekonal legendárnych Priateľov! Aj tak sa hovorí o sérii, ktorá sa v Amerike vysiela už pekných pár rokov a z dovtedy neznámych hercov urobila hviezdy prvej veľkosti. A nielen to! Patria aj k najlepšie zarábajúcim seriálovým hercom. Ako sa to tvorcom podarilo?
seriál teória veľkého tresku
addictedtohorrormovies.com
  • Teória veľkého tresku – seriál, ktorý prekonal legendárnych Priateľov! Aj tak sa hovorí o sérii, ktorá sa v Amerike vysiela už pekných pár rokov a z dovtedy neznámych hercov urobila hviezdy prvej veľkosti. A nielen to! Patria aj k najlepšie zarábajúcim seriálovým hercom. Ako sa to tvorcom podarilo?

Vrchné priečky rebríčka najlepšie zarábajúcich seriálových hercov obsadilo zoskupenie zo seriálu Teória veľkého tresku. Takmer každý z hercov tohto seriálu začal dostávať za jednu epizódu 865 000 eur a to po ôsmej sérii. K týmto zárobkom treba pripočítať ešte ďalšie percentá zo ziskov, ktoré budú hviezdam vyplácané ešte mnoho rokov po skončení natáčania nových častí.

teória veľkého tresku

Podobné zisky mali aj hlavní predstavitelia postáv v seriáli Priatelia, avšak títo sa k takýmto honorárom dostali až v posledných sériách. Vysoké čísla sledovanosti znamenajú veľké zisky. Seriál má obrovský úspech. Čím je taký výnimočný? Hlavne dejom, ktorý je v každej epizóde nepredvídateľný. V sitkome si robia dobrý deň z takzvanej nerdovskej kultúry, ku ktorej sa radí množstvo mladých.

Táto narastajúca skupina ľudí je typická tým, že nedokáže nadväzovať sociálne vzťahy so svojím okolím, trávi väčšinu času v práci a okruh ich záujmov takmer neexistuje. Preto za hlavných hrdinov zvolili mladých fyzikov, ktorí túto kultúru pomerne presne vystihujú. Možno práve takíto ľudia tento seriál aj sledujú.

najúspešnejší seriál

Sledovanosť je totiž masívna. Každú epizódu si pozrie v priemere takmer 19 miliónov divákov. Televízia CBS, ktorá seriál vysiela, si uvedomuje, aké eso drží v rukáve. Určite si ho nepustí, pretože je pilierom sledovanosti. Práve preto seriál neposkytla pre vysielanie na internete vo forme streamu.

Automat na peniaze

K úspechu napomohlo aj správne načasovanie. Seriál sa začal vysielať v roku 2007 – pred masívnym nástupom internetových streamovacích služieb. Vytvoril si pevnú základňu fanúšikov, ktorí s hrdinami žijú od začiatku. Podobne bol na tom aj seriál Priatelia. Je takmer isté, že úspech tohto seriálu nebude jednoduché napodobniť.

herci seriálu teória veľkého tresku

Vlastníctvo extrémne úspešnej značky umožňuje ešte iné zázraky. Vysoká sledovanosť znamená aj vysokú cenu za reklamu, ktorá sa objaví v rámci každej epizódy. Tá sa dá vyhnať do astronomických čísel. Len za rok 2016 sa zisk z reklamy vďaka seriálu vyšplhal až na 1,6 miliardy eur. Ďalšie financie televízia získava predajom vysielacích práv do iných krajín.

Televízia vie, že za udržanie si hviezd takéhoto kalibru jednoducho musí zaplatiť, a tak svoje zlaté herecké obsadenie štedro obsýpa dukátmi. Herci sa za tie roky stali aj dobrými priateľmi, a preto hlavní hrdinovia urobili pekné gesto, keď sa rozhodli znížiť svoj honorár v prospech svojich dvoch kolegýň Mayim Bialik a Melissy Rauch, ktoré nepatria do hlavného hviezdneho jadra. Tieto aj vďaka tomuto gestu získajú za jeden diel pekných 432 500 eur.

zdroj: forbes.cz , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK