Kvôli vlastnému bývaniu sa nemusíš zadlžovať na 30 rokov. Peter a Jakub ti za pár eur postavia dom na kolesách

  • Startup Rolling Homes založili Jakub Kolmajster a Peter Tench
  • Spoločne sa rozhodli ľuďom prinášať nevšedné pojazdné obydlia
Startup ti za pár eur postaví dom na kolesách
Freepik/@aleksandarlittlewolf, Rolling Homes
  • Startup Rolling Homes založili Jakub Kolmajster a Peter Tench
  • Spoločne sa rozhodli ľuďom prinášať nevšedné pojazdné obydlia

Mnohí snívajú o svojej chate uprostred prírody, kam by mohli cez víkendy jazdiť a „dobiť si tu baterky“. Získanie financií na vlastné bývanie však predstavuje pre mladých Slovákov čoraz väčšiu záťaž. 

Ceny bytov atakujú rekordné hranice a dostať sa k hypotéke už nie je také jednoduché ako pred pár rokmi. Cesta k vlastnému bývaniu však môže byť aj oveľa kratšia a pestrejšia, než si možno myslíš.

Jakub a Peter vytvárajú „tiny domčeky“ s názvom NEO. Ide o projekt, ktorý si môžeš priviezť kamkoľvek, postaviť ho behom chvíľky a aj bez veľkých nákladov. Nemusíš si robiť starosti ani so zariaďovaním. Jeho tvorcovia hovoria, že si len stačí priniesť kefku na zuby a môžeš bývať.

„Vysnívali sme si ho do najmenších detailov a dali mu podobu spoločne so skúsenými dizajnérmi, architektmi a staviteľmi. NEO je výsledkom našich predstáv o tom, ako urobiť svet lepším miestom na život, dnes aj v budúcnosti. Svoj tiny house jednoducho preveziete vlastným autom, ktoré utiahne 3,5 tony,“ hovoria o projekte jeho tvorcovia.

1
zdroj: Rolling Homes

Ak sa na prevoz necítiš, stačí kontaktovať tím startupu a nové bývanie ti dovezú na zvolené miesto. Výhodou je, že si nemusíš lámať hlavu, kde si tento dom postaviť a netreba vybavovať ani zdĺhavé stavebné povolenia. Zákon je v tomto prípade zhovievavý a nepotrebuješ žiadne stavebné povolenie ani ohlášku.

g3
zdroj: Rolling Homes

„Aj tak ale môžete naraziť na niekoľko lokálnych obmedzení od miestnych samospráv. Aj v tomto radi pomôžeme dohľadať všetko potrebné, či je domček možné postaviť práve tam, kde chcete.“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Rolling Homes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá