Land Rover predstavil svoje najrýchlejšie a najexkluzívnejšie vozidlo. Vyrobených bude iba 999 kusov

  • Anglický výrobca automobilov prekvapil na autosalóne v Ženeve nečakanou novinkou
  • Range Rover SV Coupé bolo šokom, nakoľko výrobca je známy predovšetkým čistokrvnými SUV-čkami.
  • Nové vozidlo má byť tým najexkluzívnejším a najrýchlejším z dielne automobilky
range rover
The Last Honey Hunter, K2 studio
  • Anglický výrobca automobilov prekvapil na autosalóne v Ženeve nečakanou novinkou
  • Range Rover SV Coupé bolo šokom, nakoľko výrobca je známy predovšetkým čistokrvnými SUV-čkami.
  • Nové vozidlo má byť tým najexkluzívnejším a najrýchlejším z dielne automobilky

Autosalón v Ženeve síce skončil, ale ako to už býva zvykom, bude sa o ňom ešte dlhú dobu hovoriť.

Priniesol totiž mnoho očakávaných noviniek, ba dokonca aj niekoľko šokujúcich odhalení, ktoré zanechali v nemom úžase mnohých návštevníkov a automobilovú verejnosť z celého sveta. O jedno z tých neočakávaných odhalení sa postaral anglický výrobca SUV vozidiel, ktoré sú známe svojou spoľahlivosťou a masívnosťou.

Stalo sa totiž nečakané a Land Rover predstavil model Range Rover SV Coupé. Jedná sa o odklon, pretože ide o trojdverové vozidlo. Typické SUV-čka Range Rover sú päťdverové. Ak by si sa však vrátil na počiatok značky a pozrel sa na úplne prvú generáciu vozidiel, ktorá vyšla z jej dielní, tak by si zistil, že práve táto disponovala iba tromi dverami. Päťdverové verzie prišli až v ďalších generáciách. Automobilka sa tak vrátila do minulosti.

Čo nový model ponúka? V skratke stačí povedať, že pôjde o najprepracovanejšie vozidlo, aké kedy Land Rover predstavil. Neprekvapí teda ani svojím zacielením na trh luxusných vozidiel s obmedzeným počtom kusov. Tomu zodpovedá aj poriadna cena.  Záujemca za novučičké vozidlo zaplatí v prepočte 275 000 €Prvé, čo si určite všimneš, je dokonalý tvar vozidla a prepracovaná karoséria. 

Najdokonalejšie dielo v histórii automobilky

Nový Range Rover je o malý kúsok nižší ako typické päťdverové verzie. Ostatné rozmery sú však takmer na vlas rovnaké. Aj napriek kompaktnejšiemu vzhľadu okamžite spoznáš, že takéto vozidlo nemôže vyrábať nikto iný ako práve Land Rover.

Interiér je kapitola sama o sebe. Automobilka chcela poskytnúť kvalitu cestovania na úrovni súkromných lietadiel a jácht. Sedadlá pozostávajú z kombinácie luxusnej kože s diamantovým prešívaným vzorom. Ostatné časti interiéru sú pokryté drevenou dyhou v kombinácii orech, javor a matným hliníkom, ktorý sa nachádza dokonca aj na ovládacích prvkoch.

Výrobca odporúča 23-palcové kolesá, ktoré budú dostupné v rovnej stovke farieb. Pod kapotou sa ukrýva preplňovaný osemvalec V8, čo dáva vozidlu výkon 565 konských síl. Ak máš rád kvalitný zvuk, tak vo vnútri nájdeš aj Hi-Fi systém Meridian s 23 reproduktormi s celkovým výkonom 1700 wattov. O preraďovanie sa postará automatická prevodovka s ôsmymi stupňami.

Zrýchlenie z nuly na sto za 5,3 sekundy je na takéto vozidlo nadpriemerné. Maximálna rýchlosť je pritom 266 km/h. Exkluzívny automobil si ľavou zadnou poradí aj s nerovnosťami vozovky. K tomu dopomáha pneumatické nastavovanie výšky podvozku, pohon všetkých kolies a výber režimov jazdy. Zákazník si dokonca môže v prípade požiadaviek nechať upraviť vozidlo na mieru.

zdroj: bloomberg.com , motoringresearch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech