Larry Page: Životný príbeh miliardára, ktorý rád dosahuje vysoké ciele

  • Larry Page – muž s príjemným hlasom a šibalskou iskrou v očiach. Jeden zo spoluzakladateľov vyhľadávača Google, ktorý prevalcoval konkurenčné systémy. Až 90 percent populácie využíva tento systém dennodenne. S jeho pomocou nájdeš to, čo chceš, v priebehu sekundy. Larry sa stal tým, kým je, vďaka prostrediu, v ktorom vyrastal. Odmalička bol totiž obklopený počítačmi.
vyhľadávač google
youtube.com
  • Larry Page – muž s príjemným hlasom a šibalskou iskrou v očiach. Jeden zo spoluzakladateľov vyhľadávača Google, ktorý prevalcoval konkurenčné systémy. Až 90 percent populácie využíva tento systém dennodenne. S jeho pomocou nájdeš to, čo chceš, v priebehu sekundy. Larry sa stal tým, kým je, vďaka prostrediu, v ktorom vyrastal. Odmalička bol totiž obklopený počítačmi.

Narodil sa 26. marca v roku 1973 v rodine Glórie a Carla Pagea, učiteľov počítačovej vedy. V domácnosti sa tak debaty pomerne často točili práve okolo počítačov a všade sa povaľovala počítačová literatúra. Aj vďaka tomu získal Larry lásku k technológiám, ktorá sa prehlbovala viac a viac.

Larry Page google

Foto: wikimedia.org

Absolvent výučby Montessori metódou

Vďaka rodičom začal študovať na škole, kde výučba prebiehala Montessori metódou. Táto metóda je zameraná na rozvíjanie individuality a kreativity každého žiaka. Žiak nepostupuje ako v klasickej škole, ktorá núti do učenia často zbytočného učiva a rozkazuje poslúchať autority. Tým v ňom zabíja jedinečnú osobnosť a hravosť. Z Montessori škôl tak vychádzajú žiaci, ktorí majú úplne iný pohľad na svet ako študenti klasických škôl.

Táto výučba o nenasledovaní pravidiel a príkazov a o tom, ako byť motivovaný a zaujímať sa o to, čo sa deje navôkol, mu dala pevný základ do budúcna. Larry veľmi rád čítal. Keď mal 12 rokov, dostal sa ku životopisnej knihe velikána Nikolu Teslu. Zistil, že Tesla aj napriek svetovým objavom zomrel v nedostatku a chudobe. Vedel, že je dôležité nielen vytvoriť „niečo“, ale hlavne dostať svoj nápad medzi širokú verejnosť.

A zrodil sa Google

Pri štúdiu na univerzite v Michigane ho zaujala budúcnosť dopravy. Preto sa pridal do školského tímu, ktorý mal záujem vytvoriť solárne auto. Po ukončení štúdia v Michigane získal titul Ph.D na Stanforde. Práve tu sa začala písať história jeho úspechu. V roku 1995 sa stretol so Sergeyom Brinom. Keď mal 23 rokov, sníval sa mu sen o tom, ako by bolo možné „stiahnuť“ celý internet. Následne začal za pomoci Brina pracovať na vyhľadávači s názvom BackRub, ktorý sa následne premenoval na Google.

Larry sa vo všetkom spolieha najradšej sám na seba. Nerád totiž jedná s ľuďmi. Je zameraný na dosahovanie výsledkov a pre niekoho nerealistických cieľov. Stál na čele Googlu do roku 2001. Následne ho vystriedal Eric Schmidt, ktorý mal pôvodne vykonávať úplne inú prácu. Ale potom, čo sa Larry a Sergey dozvedeli, že je podobný ako oni, zvolili ho za nového šéfa. Konečne si mohol bývalý boss trošku vydýchnuť a obmedziť svoju prácu vo vedení. Namiesto toho svoju energiu nasmeroval na oblasť nových produktov a vízií. Vďaka jeho rozhodnutiu kúpil Google spoločnosť Android.

google

Foto: sfgate.com

Milovník investovania do nových technológií

Niekde v kútiku duše si však chcel opäť vyskúšať viesť firmu. Preto v roku 2011 zasadol už druhýkrát do kresla šéfa spoločnosti. V starom manažmente neostal kameň na kameni. Staronový šéf prieniesol čerstvý vietor a objavili sa nové produkty – sociálna sieť Google+ spolu s Google okuliarmi a rýchlym internetom. Potreboval sa však posunúť ďalej, a preto v roku 2015 znovu opustil svoju funkciu a stal sa hlavou sesterskej spoločnosti firmy Google s názvom Alphabet.

Tu sa zaoberá vývojom nových technológií a buduje si tím ľudí, ktorí majú podobné vízie. Aj keď je Page aktívny na verejnosti, svoje súkromie si dôkladne chráni. V roku 2007 si vzal za ženu výskumníčku Lucindu Southworth. O tom, že si žije pomerne dobre, niet pochýb. S manželkou a dvoma deťmi býva v ekodome, ktorý stál v prepočte takmer 6 miliónov eur a je vybavený solárnymi panelmi a strešnou záhradou. Trojica Page, Brin a Schmidt si spoločne kúpila 8 súkromných lietadiel. Najokázalejšia vec, čo si Larry kúpil, bola jachta za 38 miliónov eur.

Rád investuje do firiem, ktoré sú v súlade s jeho zmýšľaním. Medzi také patria firmy Tesla a tiež Planetary Resources, ktorej cieľom je ťažba surovín z asteroidov. Vďaka Googlu a jeho nekonečnému prílevu peňazí z reklamy sa môže Larry venovať tomu, čo ho baví. Momentálne ho zaujímajú lietajúce automobily. A tak sa rozhodol podporiť spoločnosť  Zee.Aero, ktorá pracuje na tejto revolučnej forme prepravy. Taktiež podporil Kitty Hawk – startup, ktorý vyrába tajomné lietajúce vozidlo.

Zdroj: businessinsider.com wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech