Legendárna Lada Niva sa vrátila vo veľkom štýle, ľuďom doslova vytrela zrak

  • „Stará Lada Niva sa bude vyrábať aj naďalej,“ tvrdí AvtoVaz po predstavení nového konceptu
  • Fanúšikovia modernizovaných verzií pôvodnej Lady Niva však dostali strach, že ich milovaný automobil výrobca prestane vyrábať
  • Dôvod na obavy však mať nemusia
lada
AvtoVaz
  • „Stará Lada Niva sa bude vyrábať aj naďalej,“ tvrdí AvtoVaz po predstavení nového konceptu
  • Fanúšikovia modernizovaných verzií pôvodnej Lady Niva však dostali strach, že ich milovaný automobil výrobca prestane vyrábať
  • Dôvod na obavy však mať nemusia

Výrobca AvtoVaz pyšne ukázal počas autosalónu v Moskve nový koncept 4×4 Vision predstavujúci nástupcu Lady Niva. Jednalo sa o automobil, ktorý tvarovo pripomínal svojho predchodcu z roku 1977, avšak to bolo asi tak všetko. Novinka bola kompletne zmodernizovaná a prekypovala zaujímavými detailami karosérie. Už to nebola len nudne vyzerajúca hranatá plechová krabica. Aj keď sa jednalo len o koncept je takmer isté, že sa dostane do predaja.

Milovníci klasickej verzie Nivy odetej do modernejšieho šatu sa tak právom obávajú, že prídu o svoje obľúbené vozidlo. Dôvodov je viacero. Novinka by mala totiž stáť na modernej a mäkkej platforme CMF-B LS, ktorá nepozná také veci ako redukčná prevodovka a extrémne tuhá náprava.

Milovníci pôvodnej Nivy sa svojho obľúbenca nechcú vzdať

Práve preto, že klasická Niva má svojich zarytých fanúšikov, sa výrobca rozhodol starší model Nivy ponechať vo svojej ponuke. Okrem toho bude staršia verzia lacnejšia v porovnaní s tou novou. Finálna verzia konceptu začne vyrábať až o niekoľko rokov, a tak vlastne neexistuje dôvod na odstrihnutie súčasnej verzie. Čo sa však stane po roku 2022, kedy by mala novinka vstúpiť na trh? Pravdepodobne nič a obidva modely sa budú dokonale dopĺňať. Kto bude chcieť komfort, uprednostní novinku, kto feeling pôvodnej verzie, kúpi starší model.

Pôvodná Niva je totiž v Rusku pevne zakorenená a jej vymiznutie by spustilo obrovskú vlnu nevôle u fanúšikov značky. Okrem toho je ťažké predpovedať, či nový model zopakuje obrovský úspech toho súčasného. Pôvodná Niva patrí aj po mnohých rokoch medzi najobľúbenejšie vozidlá na ruskom trhu. Okrem toho ju s obľubou kupujú aj zákazníci mimo Ruska.

V súčasnosti sa jedná o štrnáste najpredávanejšie vozidlo na území Ruska. Značka Lada má svoje zastúpenie aj na Slovensku, kde kraľovala v dávnej minulosti. V súčasnosti u nás predáva viaceré modely svojich vozidiel. Najviac vyzdvihovaný je model Vesta. Okrem neho tu však nájdeš aj modely Granta alebo Kalina. Každé vozidlo samozrejme poteší slovenského zákazníka pomerne príjemne nastavenou cenou.

zdroj: thetruthaboutcars.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK