Legendárne KC Dunaj opäť ožije. Nájdeš ho na novej adrese a s iným menom

  • Bratislavský podnik KC Dunaj si za dlhé roky pôsobenia vytvoril skalných zákazníkov
  • Podnik však musel zatvoriť
  • Našťastie nie navždy
KC Dunaj
archív KC Dunaj
  • Bratislavský podnik KC Dunaj si za dlhé roky pôsobenia vytvoril skalných zákazníkov
  • Podnik však musel zatvoriť
  • Našťastie nie navždy

Ako hovorí zakladateľ KC Dunaj Ivan Pätoprstý, ľudia do tohto podniku nechodili kvôli nejakému skvelému dizajnu, stenám či lampám, vždy ich sem lákala atmosféra, ktorú si tu v konečnom dôsledku vytvárali oni sami. Išlo o miesto, kde sa partie ľudí stretávali v akúkoľvek dennú i nočnú hodinu.

Časom denná prevádzka prestala dávať zmysel. Priestory preto začali otvárať až o štvrtej hodine poobede. Nebolo to žiadnou nešikovnosťou tímu stojaceho za prevádzkou, ale určením si priorít.

Chceli sa primárne sústrediť na večernú alebo nočnú prevádzku a časom sa začali prezentovať ako nočný bar. Ich cieľom bolo poskytovať priestory – organizátorom, aby tu robili svoje akcie, a návštevníkom, aby si tu užili svoj voľný čas.

Stavebná časť pôvodného KC Dunaj stála 30-tisíc eur. „To bol limit, za ktorý sme to museli dokázať urobiť. Za túto sumu sa nám podarilo spraviť barovú časť a sálu. Prišli sme však na to, že nemáme na techniku, ktorá nás vtedy stála ďalších 50-tisíc eur. To znamená, že prvotná investícia sa pohybovala niekde okolo 100-tisíc eur.“

Do týchto priestorov bolo navyše nutné neustále investovať peniaze a čas. V skutočnosti sa preto celková investícia vyšplhala na cca. 200-tisíc eur.

Aj napriek masívnej investícii, KC Dunaj aj Bohéma zatvorili v januári 2023. Dôvodom bola rekonštrukcia budovy. Majitelia podnikov však nezaspali na vavrínoch a pripravujú nové projekty na inej adrese. 

Veľké plány

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: KC Dunaj, Bohéma, Donio

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá