Legendárny hráč NBA LeBron James žije svoj život naplno. Najviac míňa na autá

  • LeBron James je celebrita medzi hráčmi americkej NBA. Patrí medzi najlepšie platených hráčov v histórii
  • Vďaka úspešnej kariére a spolupráci s mnohými spoločnosťami získal obrovský majetok
  • Nie je prekvapením, že si svoje nazhromaždené financie náležite užíva
lebron james
flickr
  • LeBron James je celebrita medzi hráčmi americkej NBA. Patrí medzi najlepšie platených hráčov v histórii
  • Vďaka úspešnej kariére a spolupráci s mnohými spoločnosťami získal obrovský majetok
  • Nie je prekvapením, že si svoje nazhromaždené financie náležite užíva

LeBron James zarobil v priebehu svojej bohatej basketbalovej kariéry obrovské množstvo peňazí. Momentálne má len od NBA na účte 234 miliónov dolárov. Niet pochýb, že toto číslo narastie, keďže jeho kariéra ešte zďaleka nie je pri konci. Vďaka tejto sume sa umiestnil na šiestej priečke v rebríčku najlepšie platených hráčov v histórii. Ak ešte aspoň rok vydrží, výška jeho zárobku prekoná hranicu 300 miliónov dolárov, čím by sa ocitol s spoločnosti Kobe Bryanta a Kevina Garnetta, ktorí majú ako jediní v NBA majetok presahujúci túto sumu.

LeBron James totiž zarobí ročne 86 miliónov dolárov. Lepší zo športovcov je len Christiano Ronaldo. Obaja sú zároveň najpopulárnejšími osobnosťami v oblasti športu. V roku 2016 bola hodnota celkového majetku tohto špičkového basketbalového hráča odhadovaná na 275 miliónov dolárov. Vďaka spolupráci so spoločnosťami, ako sú Beats, Nike, Intel alebo Kia, mu nehrozí, že sa ocitne v zlej finančnej situácii.

S Nike má zaujímavú zmluvu, ktorú podpísal v roku 2015. Táto netypická dohoda medzi hráčom a výrobcom športovej obuvi by mu mala priniesť odhadom až miliardu dolárov. Ešte nedávno spolupracoval so sieťou rýchleho občerstvenia McDonalds. To je však už minulosť. Namiesto toho prijal pozíciu hovorcu siete pizzérií Blaze Pizza, do ktorej aj investoval. Svoje financie ako správny milionár otáča.

S financiami pracuje opatrne

Vlastní časť anglického futbalového klubu Liverpool. Kúpil totiž dvojpercentný podiel za 6,5 milióna dolárov. Jeho podiel má dnes hodnotu 32 miliónov dolárov. Dokonca sa objaví v hlavnej úlohe v chystanom pokračovaní Space Jam, v ktorom v roku 1996 zahviezdil najlepší hráč NBA Michael Jordan.

Potetovaný basketbalista si získal obdiv jedného z najbohatších ľudí sveta a legendárneho investora Warrena Buffetta, ktorý sa na jeho adresu vyjadril v superlatívoch. Je podľa neho veľmi opatrný a nehrá vabank. Spolu s bývalým rakúskym svalovcom Arnoldom Schwarzeneggerom patria do investičnej skupiny Georgetown Company.

Každý úspešný človek vlastní nejaké to auto, ktoré ho odlišuje od bežných smrteľníkov. LeBron vlastní napríklad Porsche, Hummer H2, Rolls-Royce Phantom alebo Chevy Impala z roku 1975. V súčasnosti je jeho hlavným domovom slnečné Los Angeles. V roku 2017 si tu kúpil dom v hodnote 23 miliónov dolárov. Predtým vlastnil menší dom v Miami v hodnote 9 miliónov dolárov. Ten však predal za 13 miliónov.

Ak sa pozrieme na jeho život, je pomerne skromný. Áno, má dom a celú plejádu automobilov, ale zbytočne nemíňa. Dokonca nevyužíva dáta na mobilnom telefóne a na internet sa pripája výsostne cez wifi. Na udržiavanie svojej kondície ročne vynaloží 1,5 milióna dolárov. Jeho telo je totiž jeho pracovným nástrojom. Je veľkým fanúšikom chladu a bol jedným z prvých hráčov NBA, ktorý navštívil kryokomoru.

Po jeho boku stojí už od roku 2013 Savannah Brinson, ktorej kúpil svadobný prsteň v hodnote 300 000 dolárov. Ich svadba vrátane osláv trvala tri dni. So svojou manželkou za zoznámili počas štúdií na strednej škole a majú spolu tri deti. Jeho syn LeBron Jr. ide v otcových šľapajach – tiež našiel záľubu v basketbale. Ktovie, možno to raz dotiahne na podobnú úroveň ako jeho slávny otec. Obrovskou slabosťou tohto svetového hráča je kvalitné oblečenie a chutné víno, na ktoré nedá dopustiť.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech