Letecká spoločnosť Emirates dosiahla v minulom roku najväčšie zisky v histórii

  • Letecká spoločnosť Emirates je príkladom toho, ako sa má robiť poriadny biznis
  • Už 30 rokov po sebe sa drží v zelených číslach a dosahuje pravidelné zisky
  • Minulý fiškálny rok ukončila s rekordným ziskom vyšším o 124 %
emirates
flickr
  • Letecká spoločnosť Emirates je príkladom toho, ako sa má robiť poriadny biznis
  • Už 30 rokov po sebe sa drží v zelených číslach a dosahuje pravidelné zisky
  • Minulý fiškálny rok ukončila s rekordným ziskom vyšším o 124 %

Letecká spoločnosť Emirates so sídlom v Dubaji je jednou z dvoch spoločností, ktoré spadajú pod zoskupenie Emirates Group. Druhou spoločnosťou je Dnata, ktorá ponúka kombinované letecké služby. Emirates funguje od roku 1985 a je vôbec najväčšou leteckou spoločnosťou na Strednom východe a štvrtou najväčšou na celom svete. Každý týždeň zrealizuje v priemere 3 600 letov z letiska v Dubaji do 140 miest v rámci 81 krajín sveta.

Spoločnosť vlastní letku pozostávajúcu z mnohých druhov lietadiel. Vo svojej prevádzke má v súčasnosti až 103 strojov Airbus A380, čo je najväčšie lietadlo na svete. Zdá sa ale, že toto obrovské množstvo je nedostatočné, keďže spoločnosť si objednala ďalších 42 kusov. Okrem obrovských Airbusov vlastní aj 155 kusov lietadiel Boeing 777. Takýto počet lietadiel poukazuje na to, že služby aeroliniek využíva množstvo ľudí, čo sa jednoducho musí odraziť v zárobkoch.

Investície do zamestnancov sú základom

Aerolinky už 30 rokov po sebe dosahujú každoročne stabilné zisky. Minulý rok však prekonali rekord, keď ho ukončili so ziskom 762 miliónov dolárov. To predstavuje nárast o rekordných 124 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Príjmy celej skupiny Emirates Group dosiahli 27,9 miliardy dolárov, čo je nárast o 8 %. Zisk celej skupiny sa pohybuje vo výške 1,1 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 67 %.

Druhá spoločnosť Dnata taktiež hviezdila. Minulý rok ukončila so ziskom 359 miliónov dolárov. Cieľom spoločnosti je vstup na ďalšie trhy. V súčasnosti už funguje na americkej pôde vďaka akvizícii spoločnosti AirLogistix USA.

Skupina  Emirates Group však nespí na vavrínoch a zarobené peniaze investuje do nových technológií, kúpy nových spoločností a hlavne do svojich zamestnancov, ktorí zaručujú, že všetko funguje ako hodinky. V minulom roku investovala celkovo 2,5 miliardy dolárov a investície budú pokračovať.

Plánuje sa rozšírenie už aj tak obrovskej letky o nové a moderné stroje. Príkladom je kúpa 40 kusov nových strojov Boeing 787-10 Dreamliner, ktoré vďaka moderným motorom, nízkej hmotnosti a vylepšenému tvaru poskytujú až o 30 % hospodárnejšiu prevádzku v porovnaní s lietadlami konkurencie. Lietadlá by mali stáť 15,1 miliardy dolárov. Okrem toho sa čaká aj na dodávku ďalších objednaných Airbusov.

zdroj: czechcrunch.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech