Letenka za dvacku, aká sa nemusí opakovať. Zo zimy si zaletíš rovno do super tepla

  • Letenky do Saudskej Arábie sa dajú teraz kúpiť za pár drobných
  • Stačí ti 20 €
  • Máš možnosť si pozrieť aj atraktívny futbalový zápas
letenky saudská arábia
Ilustračná fotografia, Unsplash/Hans Ripa, Ruqaih Ibrahim
  • Letenky do Saudskej Arábie sa dajú teraz kúpiť za pár drobných
  • Stačí ti 20 €
  • Máš možnosť si pozrieť aj atraktívny futbalový zápas

Potrebuješ vypadnúť? Akútne ti chýba dovolenka a slnečné lúče? Máš rád exotiku? Nezúfaj, letecké spoločnosti si pre teba pripravili ponuku, ktorá sa jednoducho nedá odmietnuť.

Odleť na Blízky východ

Stačí ti 20 € a už po pár hodinách letu sa už môžeš prechádzať po slnečnej Saudskej Arábii. O ponuke budgetovej leteckej spoločnosti WizzAir informuje portál Letenky za babku. Jediným háčikom je nutnosť členstva v tzv. Wizz Discount Club, za ktorý sa ročne platí.

Ak toto členstvo nemáš, nevadí. Letenky na Blízky východ ťa stále vyjdú relatívne málo, a to 39 € na osobu. Ak však plánuješ letieť vo dvojici, rovnako sa oplatí zakúpiť si ročné členstvo pre dvoch za 40 € a následne dve letenky po 20 €.

Na svoj vytúžený výlet si však budeš ešte musieť chvíľu počkať. Jedným z najbližších termínov, v ktorých sa dá letieť za zvýhodnenú cenu, je 10. – 14.05.2023. Vyrážal by si z Budapešti a objavovať arabskú krajinu by si mohol už o 5 hodín neskôr.

Ďalšie možné termíny letov sú napríklad: 10. – 17.05.2023, 17. – 21.05.2023, 17. – 24.05.2023, 24. – 28.05.2023, 24. – 31.05.2023. 

Ako to už pri budgetovom cestovaní býva, svoju výbavu si musíš zabaliť do príručnej batožiny o rozmere 40 x 30 x 20 cm. V opačnom prípade sa za podpalubnú batožinu už pripláca.

Zopár eur bude ešte potrebné vysoliť za prepravu po krajine a taktiež za ubytovanie. Najlacnejšou možnosťou by mohlo byť zapožičanie auta, ktoré ťa vyjde na na 4 dni približne 100 €. Výhodné ubytovanie sa dá poľahky nájsť na portáloch Booking, Agoda alebo Airbnb.

Platí zopár pravidiel

Krajina bola dlho voči turistom veľmi neústretová. Situácia sa však za posledné roky zlepšuje a arabský svet chce navštevovať čoraz viac ľudí. Niekoľko vecí je však potrebné mať na pamäti.

Na to, aby si sa dostal do krajiny, potrebuješ mať vybavené víza. Prístup k nim je však odnedávna zjednodušený a vo výhode sú najmä turisti prichádzajúci z krajín Európskej únie. Čiže aj zo Slovenska.

saudská arábia
zdroj: Unsplash/Sebastien

Nie je žiadnym tajomstvom, že Saudská Arábia je poriadne konzervatívna. Avšak, z dôvodu neustále rozrastajúceho sa turizmu, sa krajina rozhodli prísne pravidlá trochu uvoľniť. Ženy už napríklad dlhšie nemusia nosiť voľné dlhé zahalujúce šaty, tzv. abáju. Stále si však treba dávať pozor, plážové outfity sú veľké faux pas a je nutné nosiť konzervatívnejšie oblečenie. To znamená zahalené ramená a kolená, a to platí aj pre mužov.

Turisti však majú o trochu viac slobôd ako domáci a môžu preto „žiť v hriechu“, a teda v páre bývať v hotelovej izbe aj pokiaľ sú nezosobášení. Akékoľvek prejavy lásky či náklonnosti sú však na verejnosti zakázané. Zakázaný je takisto aj alkohol, ktorý nesmieš dovážať, konzumovať ani vyrábať.

Ak budeš mať šťastie a pár eur nazvyš, možno sa ti podarí uvidieť aj futbalový zápas saudského tímu Al Nassr, za ktorý po novom hrá aj legendárny Cristiano Ronaldo. Skutočne, v májových termínoch, počas ktorých je možné do Arábie letieť, hrá Al Nassr hneď niekoľko zápasov. Najlacnejšie lístky sa podľa portálu Timeout dajú kúpiť už od približne 6 €.

Zdroje: Letenky za babku, Timeout

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá