Letieť s RyanAir-om nie je najlepší zážitok

Martin Bohunický / 16. novembra 2015 / Lifehacking

RyanAir je „najpopulárnejšou“ leteckou spoločnosťou, aspoň podľa počtu pasažierov ročne.

 

Napriek číslam však zrejme nikdy neprestane byť známa tým, aký zážitok cestujúcim ponúka. Jeden rebríček zhodnotil RyanAir ako druhú najhoršiu značku na svete v oblasti zákazníckeho servisu. Aerolinka z Dublinu naštvala také neuveriteľné množstvo pasažierov, že čoskoro vznikla stránka ihateryanair.co.uk. Túto stránku si potom RyanAir vysúdil k sebe.

 

 

Zlá reputácia značky nie je prekvapením. Spoločnosť napríklad nedávno oznámila, že začne spoplatňovať pasažierom použitie toalety (čo neskôr radšej vzali späť). Lietanie s RyanAir-om môže byť brutálne frustrujúce, no servis nie je až tak zlý, aby mi bránil kúpiť si letenku znova. Treba si zvyknúť len na určité nezmysly. A hlavne tie ceny. Za pár šupov obletíš prakticky celú Európu. 

Letel som s RyanAirom viackrát a viackrát som mal možnosť skúsiť si aj tradičné spoločnosti. Je tam pár podobností a je tam pár rozdielov.

 

Pekný a praktický palubný lístok nehrozí, našťastie už zvládneš lístok v mobile, no ja som dlho chodil so škaredou A4, ktorú mi pri kontrole na označenie roztrhli na polovicu.

 

 

Ak na lístok v mobile/papier zabudneš, priprav si 15 eur.

 

 

Samotné lety nie sú až také zlé, ako sa hovorí. Síce sa všetko trasie, no lietadlá vyzerajú zvonku celkom dobre.

 

 

Na palube ti udrú do očí otrasné farby, skoro ma vystrelilo.

 

 

Kombinácia modrej a žltej doslova žiari.

 

 

Priestor na nohy je..no, v lietadlách to nikdy nebol zážitok. No na krátke lety znesiteľné.

 

 

Informácie o bezpečnosti máš na zadnej strane každého sedadla.

 

  

Ponuka snackov a nápojov je dizajnovaná niekym šikovným. Počas cesty sa ti letušky snažia predať aj parfúmy a podobné nezmysly.

 

 

Keď pominiem fakt, že pred odletom mi chcela letuška predať kalendár s jej polonahými kolegyňami, zážitok s RyanAir-om nie je taký tragický. Ale za oceán by som s ním neletel. A koniec koncov, lietadlo vždy priletí načas a v celku. Čo ešte chceš za tú cenu?

 

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)