11 nádherných miest na Zemi, ktoré by si mal v živote určite navštíviť

  • Život je krátky a presedieť ho na jednom mieste je plytvanie vzácnym časom
  • Každý človek by si mal dopriať a navštíviť zaujímavé miesta, na ktoré si spomenie aj o desiatky rokov
  • Výber kam sa vybrať ti môžu uľahčiť aj nasledujúce tipy
14633155_1498733673486526_221884671117403824_o
Uniq Beauties
  • Život je krátky a presedieť ho na jednom mieste je plytvanie vzácnym časom
  • Každý človek by si mal dopriať a navštíviť zaujímavé miesta, na ktoré si spomenie aj o desiatky rokov
  • Výber kam sa vybrať ti môžu uľahčiť aj nasledujúce tipy

Grand Prismatic Spring v USA

Toto nádherné dúhové jazero v Yellowstonskom národnom parku ťa očarí svojou farebnosťou. Je vôbec najväčšie svojho druhu v Amerike a tretie najväčšie na svete. Má priemer viac ako 112 metrov a jeho dúhovú farbu majú na svedomí riasy a pigmentové baktérie.

Kapadócia, Turecko

Je historická oblasť v Turecku, ktorá hýri všetkými farbami. Pohľad na krásnu farebnú krajinu a historické stavby je najlepší z peknej výšky. Práve preto môžeš absolvovať let teplovzdušným balónom, ktorý ti poskytne výhľad, na aký len tak nezabudneš.

Mammoth Lakes, Kalifornia

Mammoth Lakes je malé mesto, ktoré má za sebou bohatú históriu. Rozprestiera sa na ploche 66 kilometrov štvorcových a má viac ako 8 000 obyvateľov. Toto mesto je zaujímavé tým, že leží na okraji údolia Long Valley. Okolie mesta je geologicky aktívne, a tak tu nájdeš množstvo horúcich prameňov a jazier obklopených vysokými kopcami. Oblasť Mammoth Lakes, v ktorej sa rovnomenné mesto nachádza je miestom pre nekonečné dobrodružstvá.

Michael’s Mount, Anglicko

Je malý ostrov pri pobreží zátoky Mount’s Bay v Anglicku. Tent ostrov by nebol ničím výnimočný, keby sa na ňom netýčil zámok, ktorý upúta už z diaľky. O tomto mieste na nazbieralo v priebehu tisícok rokov mnoho legiend a mýtov. Na ostrove sa okrem hradu nachádza taktiež kaplnka.

Ik-Kil, Mexiko

Táto prírodná nádrž v Mexiku, ktorá vznikla prepadnutím sa stropu jaskyne je vyhľadávaným miestom na kúpanie. Každý návštevník musí zostúpiť do hĺbky 26 metrov a následne sa pred nim objaví lesknúca sa hladina prírodného kúpaliska. Neplavci by však mali pobyt zvážiť, keďže hĺbka v niektorých miestach dosahuje až 40 metrov. Priemer nádrže je 60 metrov.

Smoo Cave, Škótsko

Je jednou z najtajomnejších jaskýň Škótsku. Jaskyňa patrí medzi najväčšie v celej Británii. Aj napriek jej veľkosti a kráse sa tu nepremávajú davy turistov, takže pri prehliadke nebudeš ničím rušený.

Black Canyon of the Colorado, USA

Čierny kaňon sa nachádza na rieke Colorado na hranici medzi Nevadou a Arizonou. Vznikol prirodzenou cestou a je obľúbeným miestom pre plavbu na člnoch. Aj napriek zelenej priezračnej vode má v názve čiernu farbu. Tá súvisí s  čiernymi skalami vulkanického pôvodu, ktoré sa v tejto oblasti nachádzajú.

Socotra Island, Jemen

Na prvý pohľad vyprahnutý ostrov, na ktorom nájdeš len hromadu skál a takmer žiadnu cestu, je predsa len niečím príťažlivý. Pôsobí veľmi tajomne a nie je až taký prázdny. Na ostrove rastú fantastické dračie stromy so zaujímavými korunami. Nachádza sa tu aj množstvo jaskýň, ba dokonca natrafíš aj na roztrúsené vraky lodí.

Wisteria Tunnel, Japonsko

Tunel plný rozkvitnutých kvetov sa bude páčiť romanticky založeným dušiam. Je súčasťou záhrad Kawachi Fuji a pestujú v ňom nádherné vistérie. Ak sa chceš prejsť touto nádherou v čase, keď bude hýriť všetkými farbami, mal by si záhrady navštíviť medzi koncom apríla a začiatkom mája.

Marble Caves, Čile

Pravdepodobne jedny z najkrajších jaskýň sveta ukrývajú množstvo záhad. Jaskyne sa vyformovali v priebehu tisícov rokov za pomoci sily vĺn jazera General Carrera. K jaskyniam sa môžeš dostať len za pomoci člna. Sú známe zmenou  farebnosti stien v závislosti od ročných období. Za tieto záhadné zmeny môže meniaca sa výška hladiny vody v jaskyniach.

Panjin Red Beach, Čína

Červená pláž v Číne ťa okamžite chytí za srdce. Pláž nie je poliata farbou ako by sa mohlo zdať. Červený nádych má na svedomí rastlina Suaeda vera. Pozor však na jednu vec. V lete je farba rastlín zelená, mení sa až s príchodom jesene.

zdroj: brightside.me

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech