Alza chce mať hlavnú centrálu ako má Facebook či Google

  • Alza, nenávidená a milovaná.
  • Na Slovensku aj v Česku však patrí medzi najlepšie internetové obchody
  • Vedenie sa preto rozhodlo, že potrebuje reprezentatívnu centrálu hodnú silného mena z dobrým zvukom
alza
Alza
  • Alza, nenávidená a milovaná.
  • Na Slovensku aj v Česku však patrí medzi najlepšie internetové obchody
  • Vedenie sa preto rozhodlo, že potrebuje reprezentatívnu centrálu hodnú silného mena z dobrým zvukom

Budova by aj bola. Výber padol ná súčasné sídlo spoločnosti v pražských Holešoviciach, kde sa nachádza centrála spoločnosti. Stavba totiž pôsobí pomerne zastaraným dojmom a nie je ničím výnimočná. Alza sa preto rozhodla priniesť niečo úplne nové. Ako zdroj inšpirácie si vzala dve najznámejšie spoločnosti sveta, Facebook a Google. Práve tieto poslúžia do určitej miery ako predlohy pri rekonštrukcii súčasnej budovy.

Alza chce naozaj reprezentatívne sídlo, a tak sa rozhodla, že zainvestuje do kompletnej prerábky celej stavby, ktorú zdieľa s ďalšími firmami. Lacný špás to teda nebude a na rekonštrukciu bolo vyčlenených takmer 8 miliónov eur. Táto suma prezrádza obrovský záber, ktorý bude rekonštrukcia mať.

Do budovy bývalej výrobnej haly sa Alza nasťahovala v roku 2014. Momentálne tu má útočisko 250 pracovníkov, ktorí tu boli presunutí z rôznych častí republiky. Celý projekt má pod kontrolou spoločnosť Hall, ktorá zasa spadá pod firmu L. S. Investments Limited. Tá vlastní značku Alza.cz.

Nový zrekonštruovaný komplex si ponechá súčasný názov Hall Office Park. Prerábka by mala trvať pomerne dlhú dobu. Dokončenie sa plánuje v priebehu troch až piatich rokov. Odhadnúť rozsah takejto obrovskej rekonštrukcie nie je vôbec jednoduché. Celý komplex by mal byť vo finále rozdelený na viacero častí. Mal by obsahovať všetko, čo by mala poriadna luxusná centrála mať. Nájdeš tu teda komplexné vybavenie. Napríklad coworkingové centrum pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s novými ľudmi.

V centre sa budú nachádzať aj ďalšie zaujímavé prevádzky, napríklad kaderníctvo, menšie jedálne, priestory pre športové vyžitie a relaxačné priestory. Všetko pod jednou strechou. Niečo však predsa len ostane zachované, a to spodná časť budovy, v ktorej sú skladové priestory.

Budova vrátane okolia má v súčasnosti rozlohu 24 000 metrov štvorcových. Po rekonštrukcii by táto plocha mala vzrásť na 28 000 metrov štvorcových. V budove okrem Alzy sídlia aj ďalšie známe firmy. Nájdeš tu predajcu tenisiek Footshop, automobilovú Škodu, ale aj Socialsharks.

zdroj: ekonomika.idnes.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech